ستاره‌های بالیوود کنار فلسطین قرار گرفتند و مودی کنار اسرائیل

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۹

پس از حمله اسرائیل به رفح، شماری از هنرپیشه‌های مشهور بالیوود با مردم فلسطین اعلام همبستکی کردند.

این درحالی است که نرندار مودی، نخست‌وزیر هند از اولین رهبرانی بود که حمله ۷ اکتبر حماس به اسرائيل را تروریستی خواند و از اسرائیل اعلام حمایت کرد.

کارینا کاپور، وارون داوان، سونام‌کاپور مادوری دیکسیت، تریپتی دیمری، فاطمه سانا شیخ، سامانتا پرابهو، دیا میرزا، سوارا باسکر و آلیابات با استفاده از هشتگ «همه چشم‌ها به رفح است» حمایت شان را از فلسطین اعلام کردند.
این هنرمندان مشهور هند روز سه‌شنبه (هشتم جوزا) در صفحات کاربری خود در انستاگرام نوشتند که کودکان فلسطین سزاوار امنیت، زندگی، عشق و آرامش هستند.

در پی حمله حماس به اسرائیل در هفتم اکتبر ۲۰۲۳، نرندار مودی، نخست‌وزیر هند از اولین رهبرانی بود که این حمله را تروریستی خواند و محکوم کرد. او گفت هند در کنار اسرائیل می‌ایستد.

یادداشت مودی در اکس نشان دهنده تغییر گسترده‌تر در سیاست خارجی هند در مورد درگیری اسرائیل و فلسطین است. هند که زمانی حامی سرسخت آرمان فلسطین بود، تحت رهبری مودی به اسرائیل نزدیکتر شد.

در طول جنگ جاری اسرائیل با حماس در غزه، دولت هند در حمایت از آتش‌بس کند بود. هند در رای‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل متحد که خواستار آتش‌بس اسرائیل شد، رای ممتنع داد. هند اما بعدا به قطعنامه‌ای رای داد که خواستار آزادی بی‌قید و شرط گروگان‌های اسرائیلی در غزه بود.

به تازگی اسرائیل به اردوگاه آوارگان فلسطین در رفح در جنوب غزه حمله کرد که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت. رهبران کشورهای جهان حمله مرگبار اسرائیل به کمپ آوارگان در رفح را محکوم کردند.
با وجود دستور دادگاه بین‌المللی دادگستری مبنی بر توقف فوری عملیات اسرائیل در شهر رفح در جنوب نوار غزه، ارتش این کشور به بمباران رفح ادامه داده است.
اسرائیل می‌گوید بدون عملیات زمینی رفح، امکان شکست کامل حماس وجود ندارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

مومبای: شهر کلان جهنم
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها