فاینل لیگ قهرمانان؛ رقابت رئال مادرید با دورتموند، کدام تیم قهرمان خواهد شد؟

شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۱۲

دیدار نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا ساعت ٢٣:٣٠ امشب بین تیم‌های رئال مادرید و بروسیا دورتموند در ورزشگاه ویمبلی لندن برگزار می‌شود. رئال مادرید برای جام پانزدهم می‌جنگد و دورتموند نیز به دنبال دومین قهرمانی خود است. در پایان این دیدار کدام تیم جام قهرمانی را کسب خواهد کرد؟

دورتموند تا پیش از رسیدن به دیدار نهایی تیم‌های آیندهوون، اتلتیکو مادرید و پاریسن‌ژرمن را شکست داد و رئال نیز از سد لایپزیش، منچسترسیتی و بایرن مونیخ عبور کرد.

دورتموند یازده سال پیش در ورزشگاه ویمبلی مغلوب بایرن مونیخ شد تا جام لیگ قهرمانان را از دست بدهد و حالا یک حریف قدرت‌مند دیگر را پیش رو دارد.

رئال مادرید به عنوان پادشاه لیگ قهرمانان، تجربه زیادی از حضور در فاینل و قهرمانی در این مسابقات دارد. این تیم همیشه یکی از قدرت‌های اروپا و جهان بوده و می‌تواند امشب پانزدهمین جام قهرمانی خود را بالای سر ببرد.

در تاریخ مسابقات اروپایی این دو تیم تا حالا چهارده بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که رئال شش و دورتموند سه بار پیروز بوده و پنج دیدار دیگر به تساوی انجامیده. رئال ٢٤ گل و دورتموند ١٩ گل به ثمر رسانده است.

ده سال است که دورتموند نتوانسته رئال مادرید را شکست دهد و این مساله از نظر روحی به سود مادریدی‌ها است. دورتموند در کل تاریخ تنها دو بار پیش از این در فاینل بوده و رئال مادرید هفده بار.

این پنجمین دیدار فاینل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بین دو تیم از اسپانیا و آلمان است. در چهار دیدار گذشته دو بار تیم‌های آلمانی و دو بار اسپانیایی‌ها پیروز شده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

مکزیک - زیر درختان نخل لوس کوموندو
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها