تیم ملی کریکت افغانستان در نخستین دیدارش در جام جهانی ٢٠٢٤ به مصاف اوگاندا می‌رود

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۱۴

تیم ملی کریکت افغانستان در جام جهانی ٢٠ آوره ٢٠٢٤ به مصاف اوگاندا می‌رود. این دیدار ساعت ٥:٠٠ صبح فردا از گروه سوم این مسابقات برگزار می‌شود. افغانستان در حالی با کاپیتانی راشد خان مقابل اوگاندا بازی خواهد کرد که در پنج دیدار ٢٠ آوره گذشته خود دو باخت و ٣ پیروزی کسب کرده است.

تیم اوگاندا نیز در پنج دیدار اخیر خود در مسابقات ٢٠ آوره که تمام آن مقابل تیم‌های افریقایی بوده، چهار پیروزی و یک شکست در کارنامه دارد.

اوگاندا با تیم‌های کنیا، گانا و نامیبیا بازی کرده و افغانستان نیز در پنج دیدار اخیرش مقابل تیم‌های ایرلند و سریلانکا به میدان رفته است.

ابراهیم زدران، محمد نبی، عظمت الله عمرزی و نوین الحق، بازیکنان کلیدی افغانستان هستند و در تیم اوگاندا نیز روجر موکاسا، سایمون سسازی، هنری سنیوندو و آلپش رامجانی، بازیکنان مطرح هستند.

جام جهانی ٢٠ آوره ٢٠٢٤ از دوازده جوزا تا نهم سرطان ١٤٠٣ در کشورهای ویست اندیز و امریکا برگزار خواهد شد.

در مجموع در این رقابت‌ها ٢٠ تیم حضور دارند. تیم‌های مثل ویست‌ اندیز، امریکا، استرالیا، انگلستان، هندوستان، هالند، نیوزیلند، پاکستان، افریقای جنوبی، سریلانکا، افغانستان، بنگلادیش، ایرلند، اسکاتلند، پی‌ان‌جی، کانادا، نیپال، عمان، نامیبیا و اوگاندا در این مسابقات هستند.

تیم‌ها در چهار گروه پنج تیمی با یکدیگر رقابت می‌کنند. تیم ملی کریکت افغانستان نیز در گروه سوم با تیم‌های نیوزیلند، پی‌ان‌جی، اوگاندا و ویست اندیز همگروه است.

برنامه بازیهای تیم ملی افغانستان در مرحله گروهی:

افغانستان – اوگاندا (١٥ جوزا)

افغانستان – نیوزیلند (١٩ جوزا)

افغانستان – پی‌ان‌چی (٢٣ جوزا)

افغانستان – ویست اندیز (٢٧ جوزا)

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گنج‌های پنهان
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها