رئیس حزب تحریک انصاف: عمران‌ خان برای مذاکره با حکومت موافقت کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

گوهر خان، رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان اعلام کرد که عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان برای مذاکره با حکومت موافقت کرده است.

پیشتر این حزب گفته بود که برای پایان تنش‌های سیاسی در کشور، تنها با ارتش پاکستان گفت‌وگو می‌کند.

گوهر خان، رئیس حزب تحریک انصاف روز سه شنبه، ۲۲ جوزا پس از دیدار با عمران در زندان آدیالای راولپندی به خبرنگاران گفت:«ما به عمران خان گفتیم که گفت‌وگو ضروری است، زیرا اختلافات در حال افزایش است. او با ما در این مورد موافقت کرد.»

عمران خان حدود ۱۱ ماه است که در زندان به سر می‌برد. پیش از این حزب تحریک انصاف گفته بود حاصر است تنها با ارتش پاکستان وارد مذاکره شود و گفت‌وگو با حکومت را رد کرده بود.

عمران خان ارتش را متهم به براندازی حکومتش و تقلب علیه او در انتخابات سراسری این کشور کرده است. آقای عمران اخیرا سه عضو بلندپایه حزبش را هم تعیین کرده بود تا این مذاکرات را انجام دهد.

موقف جدید عمران خان نشان می‌دهد که او حاضر است برای کاهش تنش‌های سیاسی میان حزب تحریک انصاف و احزاب ائتلافی حاکم به رهبری حزب مسلم لیگ نواز و حزب مردم پاکستان وارد مذاکره شود.

او گفته است «برای انجام مصالحه آماده است آنچه را که برای او اتفاق افتاده فراموش کند.»

اگر این مذاکرات موفقانه انجام شود، بحران سیاسی این کشور که پس از پائین کشیدن عمران خان از قدرت به وجود آمده است، احتمالاً خاتمه پیدا خواهد کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها