دست‌کم ۴۹ نفر در آتش‌سوزی در ساختمان محل اقامت کارگران خارجی در کویت کشته شدند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۳

دست‌کم ۴۹ نفر در کویت در اثر آتش‌سوزی در ساختمانی که کارگران خارجی در آن زندگی می‌کردند، کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

ملیت‌ قربانیان هنوز مشخص نشده است، اما یک آژانس دولتی هند اعلام کرد که ۴۱ هندی در این آتش‌سوزی جان خود را از دست داده‌اند.

این حادثه بامداد روز چهارشنبه (۲۳ جوزا) در شهر منقف در جنوب کویت رخ داد.

رویترز هم گزارش داد که بیش از ۳۰ شهروند هند برای درمان در یک شفاخانه منتقل شده‌اند. سفارت هند اعلام کرد که دست‌کم ۴۷ کارگر در شفاخانه‌ها تحت مداوا قرار گرفته‌اند. این سفارت مشخص نکرده که همه‌ای این ۴۷ کارگر هندی اند یا خیر.

یک مقام ارشد در ایالت کرالا به وزیر امور خارجه هند گفته که چندین هندی از جمله باشندگان کرالا در این حادثه جان باختند.

یک آژانس دولتی برای کسانی که در خارج از ایالت زندگی می‌کنند هم گفت که جامعه هندی در کویت به این آژانس اطلاع داده است که ۴۱ هندی از جمله ۱۱ نفر از ایالت کرالا در آتش‌سوزی روز چهارشنبه جان خود را از دست داده‌اند.

نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند به قربانیان این حادثه تسلیت گفت و افزود که سفارت هند "به دقت وضعیت را زیر نظر دارد و با مقام‌های آنجا برای کمک به آسیب دیدگان همکاری می‌کند."

یوسف سعود الصباح، معاون نخست‌وزیر کویت مالک این ساختمان را به ارتکاب تخلفاتی که به وقوع چنین حوادثی کمک می‌کند، متهم کرد.

شیخ فهد الیوسف الصباح، وزیر داخله کویت تلفات این حادثه را تایید کرد و موقع بازدید از محل حادثه دستور بازداشت مالک ساختمان را داد.

کویت، مانند سایر کشورهای خلیج فارس، جامعه بزرگی از کارگران مهاجر را در خود دارد که تعداد آنها بسیار بیشتر از جمعیت محلی است. تعداد زیاد از شهروندان افغانستان نیز در کویت عمدتا در بخش‌های خدماتی مشغول کار اند.

کویت که حدود ۴.۲ میلیون نفر جمعیت دارد دارای ششمین ذخایر بزرگ شناخته شده نفت جهان است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
شهرهای باستانی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها