وزارت خارجه ایران به اسرائیل: از چاله غزه به چاه لبنان نیفتید

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۳

سرپرست وزارت خارجه ایران در مصاحبه با شبکه خبری روسی راشاتودی (آر‌تی) با اشاره به درگیری‌های اسرائیل و حزب‌الله، به تل‌آویو توصیه کرد که «از چاله غزه به چاه لبنان» نیفتد.

علی باقری گفت که اسرائیل با افزایش درگیری با لبنان موفقیتی کسب نخواهد کرد.

علی باقری در پاسخ به این پرسش که در صورت افزایش درگیری اسرائیل با لبنان واکنش ایران چه خواهد بود، گفت:«هیچگاه به اسرائیل توصیه نمی‌کنیم که مرتکب خطای راهبردی نشوند. مقاومت چه در فلسطین و چه در لبنان از چنان قدرتی برخوردار است که اجازه نخواهد داد اسرائیل به هیچ یک از اهدافش دست پیدا کند.»

سرپرست وزارت خارجه ایران با اشاره به حمله سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ اسرائیل به لبنان گفت گسترش جنگ و درگیری با لبنان موفقیتی برای اسرائیل به همراه نخواهد داشت.

آقای کنی همچنین تاکید کرد که حزب‌الله توانایی مقابله با حملات اسرائیل را دارد.

در هفته‌های اخیر تنش در مرز لبنان و اسرائیل بیش از گذشته افزایش یافته است. از زمان آغاز جنگ غزه در پی حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل، ارتش این کشور با نیروهای حزب‌الله درگیر بوده است، اما در هفته‌های اخیر دو طرف به نقاطی فراتر از نوار مرزی حمله کرده‌اند.

ارتش اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد که حداقل ۱۶۰ موشک از لبنان به سوی اسرائیل شلیک شده است. رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند این موشک‌ها در عرض دو ساعت به سمت شمال اسرائیل شلیک شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها