شبکه اکس: به کاربران امکان مخفی کردن لایک‌ها داده می‌شود

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۳

شبکه اجتماعی اکس روز چهارشنبه اعلام کرد پس از این نمایش عمومی لایک‌ها را برای همه کاربران به جز نویسنده پست خصوصی می‌کند.

دلیل این اقدام به اشتراک‌گذاری محتوای آزاد و کاهش خودسانسوری کاربران برای پسندیدن پست‌ها عنوان کرده است.

او روز سه‌شنبه در حساب کاربری خود در اکس نوشت: « مهم است که به مردم اجازه دهیم بدون ترس از حمله، پست‌ها را لایک کنند.»
به گزارش روزنامه لوموند، طبق رویکرد جدید، اگر کاربری محتوایی را لایک کند، فقط نویسنده آن پست از این موضوع مطلع خواهد شد.
تا پیش از این پنهان کردن لایک‌ها فقط برای کاربران پولی این پلتفرم امکان‌پذیر بود اما طبق تصمیم جدید آقای ماسک، پنهان کردن لایک‌ها پس از این برای همه کاربران اکس ممکن می‌شود.

انریکه باراگان، یکی از برنامه‌سازان اکس در این باره توضیح داد: «تعداد لایک‌های هر پست همچنان برای عموم قابل مشاهده خواهد بود.»

ماه گذشته، هائوفی وانگ، مدیر مهندسی اکس گفته بود: «بسیاری از افراد از ترس انتقام ترول‌ها یا به خطر افتادن وجهه عمومی خود، از لایک کردن محتوای ناهنجار خودداری می‌کنند.»

ایلان ماسک پیش از این نیز از لایک‌ها انتقاد کرده بود اما گفته قصد حذف آنها را ندارد؛ چرا که این اطلاعات به الگوریتم اکس کمک می‌کند تا محتوای مناسب را به کاربران پیشنهاد دهد و زمان صرف‌شده در این شبکه اجتماعی را بهینه کند.

او امیدوار است که با پنهان کردن لایک‌ها، کاربران از آنها بیشتر استفاده کنند و این شبکه اجتماعی بتواند با استفاده از آن محتوای هدفمندتری به کاربران ارایه دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها