افغانستان برای صدرنشینی و صعود به جمع «هشت تیم» برتر به مصاف گینه‌نو می‌رود

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

تیم ملی کریکت افغانستان ساعت ٥:٠٠ بامداد فردا برای کسب صدرنشینی و صعود به جمع هشت تیم پایانی مسابقات جام جهانی ٢٠ آوره ٢٠٢٤ به مصاف گینه‌نو می‌رود. ببرهای آبی در گروه سوم با دو پیروزی از دو بازی مقابل تیم‌های نیوزیلند و اوگاندا، چهار امتیازی و در رده دوم جدول رده‌بندی قرار دارتد.

در این گروه تیم ویست اندیز میزبان مسابقات با سه بازی و شش امتیاز اول است و اگر افغانستان فردا مقابل گینه‌نو پیروز شود، دوباره به صدر جدول باز خواهد گشت.

افغانستان که در دوره گذشته مسابقات و در سال ٢٠٢٢ توفیق چندانی نداشت و نتوانست به پیروزی برسد، در این دوره جام جهانی درخشان ظاهر شده و توانسته است به دو پیروزی دست یابد.

بازیکنانی مثل رحمن الله گربز، ابراهیم زدران، راشد خان و فضل الحق فاروقی دلیل اصلی درخشش افغانستان بوده‌اند. دو بازیکن در توپ‌زنی و دو بازیکن دیگر توپ‌اندازی برای ببرهای آبی فراتر از انتظار ظاهر شده‌اند.

در آن طرف میدان تیم گینه‌نو قرار دارد که دو بازی گذشته خود را به تیم‌های اوگاندا و ویست اندیز باخته؛ اما نشان داده که تیم سرسختی است.

افغانستان این بار در ورزشگاه «برایان لارا» در کارائیب بازی می‌کند و هواداران نیوزیلند حتما از این تیم حمایت خواهند کرد؛ چون شکست گینه‌نو مقابل افغانستان به معنای حذف شدن نیوزیلند خواهد بود.

ابراهیم زدران بازیکن تیم ملی کریکت افغانستان که حالا یک زوج خوب را با گربز شکل داده، در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته است. زدران در مسابقات قوش‌تپه نیز خوش درخشید و با همان فرم خوب خود وارد جام جهانی شد.

مجیب الرحمن بازیکن خوب تیم افغانستان که بازی‌های گذشته را به دلیل مصدومیت از دست داد، در این دیدار می‌تواند دوباره به زمین باز گردد و جای نور احمد جوان را در ترکیب بگیرد.

امید افغانستان در این دیدار بار دیگر به گربز و زدران است. دو بازیکنی که در سال ٢٠٢٤ درخشیده‌اند.

احتمال بارندگی و رطوبت در روز بازی دو تیم وجود دارد و این می‌تواند شرایط را برای بازیکنان تغییر دهد.

به همین خاطر، برنده شدن در قرعه ابتدای مسابقه فردا بسیار مهم است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها