اختصاصی: استخبارات طالبان سه ماه است که 'نتوانسته معاش برخی از کارمندانش را بپردازد'

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۴

دو منبع در ریاست عمومی استخبارات طالبان به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که سه ماه شده برخی از کارمندان این اداره معاش نگرفته‌اند.

به گفته منابع روز پنجشنبه، ۲۴ جوزا، پرداخت معاش سومین ماه این کارمندان استخبارات نیز به تعویق افتاده است.

این مقام‌ها که نخواستند نامی از آن‌ها برده شود، گفتند طالبان برای سومین ماه متوالی به برخی از کارمندان استخبارات خود گفتند معاش آن‌ها «به‌زودی» پرداخت خواهد شد.

منابع گفتند طالبان به کارمندان استخبارات خود وعده داده بود که معاش‌شان امروز سه ‌شنبه در آستانه عید قربان پرداخت خواهد شد، اما این وعده محقق نشد.

روشن نیست که ناتوانی طالبان در پرداخت حقوق کارمندانش فقط در اداره استخبارات محدود است یا سایر نهادهای امنیتی و دفاعی این گروه را فراگرفته است.

در جریان بیش از دو و نیم سال گذشته معاش برخی از نهادهای ملکی دولتی به شمول وزارت صحت عامه و وزارت معارف به دوش سازمان‌های بین‌المللی مثل صلیب سرخ و صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) بوده است.

با این حال کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ماه اسد پارسال اعلام کرد ک احتمالا تا پایان ماه اگست به تامین بودجه ۲۵ شفاخانه در افغانستان پایان می‌دهد.

کارمندان بخش‌های درمانی شفاخانه میرویس در قندهار در ماه ثور امسال به افغانستان اینترنشنال گفتند که به دلایل نامعلوم از دو ماه گذشته معاشات شان ۳۰‌ درصد کاهش یافته است.

به همین ترتیب طالبان از روز پنجشنبه، ۲۴ جوزا، معاش کارمندان زن ادارات دولتی را تا پنج هزار افغانی کاهش داده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها