ببرهای آبی افغانستان با شایستگی تمام به جمع هشت تیم برتر جام جهانی کریکت ٢٠٢٤ صعود کردند

جمعه ۱۴۰۳/۰۳/۲۵

درخشش تیم ملی کریکت افغانستان در جام جهانی کریکت ٢٠ آوره ٢٠٢٤ ادامه یافت. ببرهای آبی صبح امروز در سومین بازی در گروه سوم مسابقات به مصاف گینه‌نو رفتند و با تفاوت ٧ ویکت به پیروزی رسیدند. افغانستان با این پیروزی، شش امتیازی شد و ضمن کسب صدرنشینی، به جمع هشت تیم برتر صعود کرد.

در بازی امروز فضل الحق فاروقی که بهترین توپ‌انداز جام جهانی تا امروز بوده، بار دیگر درخشید و سه بازیکن گینه‌نو را از جریان مسابقه خارج کرد. او مجموع ویکت‌هایش را در جام جهانی به عدد ١٢ رساند و بالاتر از تمام بازیکنان در کسب ویکت قرار گرفت.

فاروقی در بازی امروز برای دومین بار در جام جهانی (در سه بازی) بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. درخشش این بازیکن در این دوره مسابقات، بی‌نظیر بوده است.

قرعه را در بازی امروز افغانستان برد و ابتدا توپ‌اندازی کرد. تیم گینه‌نو در وقت اول، در ١٩.٥ آور تمام بازیکنانش را از دست داد و ٩٥ دوش بدست آورد.

فضل الحق فاروقی (٣) و نوین الحق (٢) دو توپ‌انداز افغانستان بهترین بازیکنان زمین بودند.

در وقت دوم که تیم افغانستان توپ‌زنی می‌کرد، دو بازیکن ابتدایی افغانستان (اوپنرها) خوب نبودند.

رحمن الله گربز (١١) و ابراهیم زدران (٠) به سادگی از بازی حذف شدند؛ اما گلبدین نایب درخشید و اجازه نداد که زمین مسابقه بدون ستاره باقی بماند. او وقتی به بازی آمد تا آخر مقاومت و ٤٩ دوش نیز کسب کرد.

گلبدین نایب تاثیر زیادی در کسب پیروزی افغانستان در این دیدار داشت.

افغانستان و ویست اندیز که میزبان مسابقات است، از این گروه به دور بعد صعود کردند. بازی آخر گروه سوم بین این دو تیم و فقط برای کسب صدرنشینی است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها