مولوی عبدالحمید: هیچ رئیس‌جمهوری در ایران نمی‌تواند کاری کند

جمعه ۱۴۰۳/۰۳/۲۵

امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه ۲۵ جوزای خود گفت در جمهوری اسلامی سیاست‌ها تغییر نمی‌کند و ارگان‌های مختلف با هم هماهنگ نیستند.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی تاکید کرد که در این شرایط هیچ رئیس‌جمهوری در ایران نمی‌تواند کاری کند.

مولوی عبدالحمید از ثبت‌نام نشدن یکی از چهره‌های شاخص اهل سنت در انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت چنین روند تبعیض‌آمیزی علیه جامعه اهل سنت ایران در ۴۵ سال گذشته بارها تکرار شده است.

جلال جلالی‌زاده، نماینده سنندج در مجلس ششم، پیش از این خبر داده بود قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ را داشته اما وزارت کشور او را از ثبت‌نام منع کرده است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌های روز جمعه خود با اشاره به اینکه در ۴۵ سال گذشته زنان پس از ثبت‌نام برای ریاست جمهوری در ایران رد صلاحیت شده‌اند، گفت طی این مدت «یک بار هم به زنان میدان داده نشد» و هر بار گفتند «کاندیداها باید از رجال سیاسی» باشند.

او تاکید کرد که «تفسیر شورای نگهبان از رجل سیاسی اشتباه است» و این اصطلاح به معنای مردان سیاسی نیست و منظور از آن، افراد شایسته و دارای مهارت در سیاست است.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به دنبال مرگ ابراهیم رئیسی در سقوط بالگرد حامل او، قرار است روز هشتم سرطان ۱۴۰۳ برگزار شود.

در فرآیند انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری ۸۰ نفر کاندیدا شدند.

از میان این افراد شورای نگهبان صلاحیت شش تن یعنی سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، مصطفی پورمحمدی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی را تایید کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
شهرهای باستانی

رادیو

پادکست‌ها