یک افغان در آلمان که هموطنش را کشت و به هواداران فوتبال حمله کرد توسط پولیس کشته شد

شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۶

پولیس آلمان روز شنبه اعلام کرد یک شهروند افغانستان را در غرب برلین به ضرب گلوله از پا درآورده است.

به گفته پولیس این مرد ابتدا یک هموطن خود را کشت، سپس با حمله به تماشاچیان بازی افتتاحیه مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۴ در شرق آلمان، سه نفر را زخمی کرد.

به گفته پولیس، این شهروند ۲۷ ساله افغانستان عصر روز جمعه بار اول با یک «شئی شبیه چاقو» به یک هموطن ۲۳ ساله خود در وولمیرشتد، شهر کوچکی در حدود ۱۳۰ کیلومتری غرب برلین حمله کرد. این فرد بعداً بر اثر جراحات وارده جان باخت.

پولیس گفت که مهاجم افغان بعداً به گروهی از افرادی که در حیاط یک خانه شخصی مشغول تماشای بازی فوتبال آلمان و اسکاتلند بودند حمله کرد و سه مرد آلمانی را زخمی کرد که وضعیت دو نفر از آنها وخیم است.

به گفته پولیس، مهاجم که همچنان به همان شیء شبیه چاقو مسلح بود، به افسرانی که به محل حادثه اعزام شده بودند نیز حمله کرد. او در اثر شلیک دو تن از ماموران پولیس زخمی شد که بلافاصله پس از انتقال در شفاخانه جان باخت.

پولیس گفت انگیزه این حملات نامشخص است.

وزارت داخله ایالت زاکسن-آنهالت، که شهر وولمیرشتد بخشی از آن است، گفت که پولیس حضور خود را در سراسر ایالت افزایش داده است.

مسابقات فوتبال در شهرهای سراسر آلمان برگزار می‌شود و تا ۱۴ جولای ادامه دارد.

در هفته‌های اخیر چندین گزارش در ارتباط با حملات شهروندان افغان ساکن آلمان منتشر شده است.

پولیس آلمان روز سه‌شنبه، ۲۲ جوزا اعلام کرد که یک جوان ۱۹ ساله افغان به اتهام حمله با چاقو به یک زن ۴۱ ساله آلمانی در شهر فرانکفورت دستگیر شده است.

روز جمعه ۱۱ جوزا نیز سلیمان عطایی، جوان ۲۵ ساله افغان با حمله به تجمع مخالفان اسلام در شهر مانهایم، یک پولیس را کشت و پنج غیرنظامی را زخمی کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها