پیام عیدی شورای مقاومت ملی: تنها راه باقی‌مانده مبارزه همه‌جانبه علیه طالبان است

شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۶

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان در بیانیه‌ای به مناسبت عید قربان از عملکرد طالبان انتقاد کرد و نوشت «تنها یک راه باقی است و آن مبارزه همه‌جانبه علیه گروه طالبان.»

این شورا از گروه‌های سیاسی و نظامی مخالف طالبان خواست برای مبارزه علیه طالبان متحد شوند.

شورای عالی مقاومت ملی برای نجات افغانستان روز شنبه، ۲۶ جوزا، نوشت که افغانستان تحت حاکمیت طالبان فاقد یک نظام مشروع و قانونی است.

به گفته این شورا، امسال عید قربان در حالی فرا می‌رسد که طالبان زنان و دختران را از همه حقوق ابتدایی انسانی به‌ویژه حق آموزش و کار محروم کرده است.

در بیانیه این شورا آمده علاوه بر محروم‌سازی زنان و دختران از حقوق انسانی و اساسی شان، طالبان به «کشتارها، شکنجه‌ها و غصب دارایی‌های مردم» نیز ادامه داده است.

این شورا از کشورهای منطقه و جهان که تاکنون تعامل یک‌سویه با طالبان داشته‌اند، خواست تا در رویکرد شان تجدیدنظر کنند.

شورای عالی مقاومت ملی برای نجات افغانستان به کشورهای که درحال عقد قراردادهای مختلف اقتصادی با طالبان اند، هشدار داده است که این قراردادها غیرقانونی و غیرمشروع است و طالبان منافع حاصل از این قراردادها را در جهت ترویج خشونت و رشد تروریسم استفاده می‌کند.

شورای مقاومت ملی یک‌بار دیگر تاکید کرد که ثبات و صلح در افغانستان در پرتو نظام مبتنی بر اراده عمومی و انتخابات آزاد و عادلانه بوجود میاید.

این شورا همچنین از کشورهای همسایه افغانستان خواست تا از اخراج اجباری مهاجران افغان دست بردارند و تا فراهم شدن شرایط زندگی انسانی مسالمت‌آمیز در افغانستان، منتظر باشند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها