مقام پیشین جاپان نسبت به گسترش حملات تروریستی در تایوان هشدار داد

شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۶

معاون بازنشسته ستاد نیروی زمینی جاپان روز شنبه هشدار داد که فعالیت‌های تروریستی در تایوان احتمالا پیش از حمله نظامی چین به این جزیره افزایش خواهد یافت.

هیروتاکا یاماشیتا در کتاب تازه‌اش پیش‌بینی کرده که حمله نظامی چین به تایوان احتمالا در بین سال‌های ۲۰۳۵ تا ۲۰۵۰ رخ خواهد داد.

یاماشیتا با اشاره به حمله نظامی احتمالی چین به تایوان، گفت که این حملات احتمالا از سوی افرادی که از منظر سیاسی با چین همسو هستند و یا مزدوران چینی انجام خواهد شد.

او تصریح کرد که باید اقدامات احتیاطی برای آماده شدن برای این سناریوهای بالقوه انجام شود و تایوان، امریکا و جاپان می‌بایست این احتمال را مدنظر داشته باشند.

او هدف از گسترش حملات تروریستی در تایوان را ایجاد شکاف میان ملت و دولت تایوان دانسته است.

یاماشیتا همچنین استدلال کرده است که در سال‌های آتی زرادخانه‌های هسته‌ای چین احتمالا در رقابت و هم‌سطح با زرادخانه‌های ایالات متحده قرار خواهد گرفت.

یاماشیتا سناریوی را ارائه کرد که در آن پیش‌بینی می‌شود چین به طور بالقوه از سلاح‌های هسته‌ای علیه تایوان استفاده خواهد کرد.

این مقام پیشین جاپانی پیشنهاد داده که نیروهای ایالات متحده می‌توانند نیروهای تایوانی را در سواحل شرقی کنترول کند.

چین بر شبه‌جزیره تایوان ادعای مالکیت دارد و اکثر کشورهای جهان به شمول امریکا، متحد اصلی تایوان، ادعای مالکیت چین را می‌پذیرند و تایوان را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی‌شناسند.

امریکا از چین خواسته است برای ادغام مجدد تایوان از زور نظامی استفاده نکند و خود را متعهد به حمایت از تایوان در صورت حمله نظامی چین دانسته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها