سازمان ملل: در سه ماه به بیش از ۱۰ میلیون نفر در افغانستان کمک کرده‌ایم

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه ملل متحد در افغانستان می‌گوید در سه ماه اول سال ۲۰۲۴ به ۱۰.۹ میلیون نفر در افغانستان کمک کرده است. اوچا نوشت به ۹.۹ میلیون نفر در بخش غذایی و به یک میلیون نفر دیگر در بخش‌های آموزش، بهداشت، و سرپناه کمک رسانده است.

اوچا نوشت ۹.۹ میلیون نفر در بخش غذا و یک میلیون نفر دیگر را در بخش‌های آموزش، بهداشت، حمایت از کودکان و سرپناه کمک کرده است.

دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه روز یکشنبه، ۲۷ جوزا، در یاداشتی در شبکه اجتماعی اکس نوشت با اینکه ۸۷ درصد از ۹.۹ میلیون نفر کمک غذایی دریافت کردند، اما امنیت غذایی مردم افغانستان با خطر جدی مواجه است.

این سازمان گفته با اینکه ۲۲۱.۸ میلیون دالر از بودجه سال ۲۰۲۳ به سال ۲۰۲۴ منتقل شده است، اما از ۳.۱ میلیارد دالر مورد نیاز برای ارائه کمک‌های بشردوستانه در مارچ تنها هفت درصد آن را دریافت کرده و ۲.۸۵ میلیارد دالر دیگر بدون بودجه باقی مانده است.

پیشتر دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه ملل متحد در گزارشی گفت که ۲۳.۷ میلیون نفر از جمله ۹.۲ میلیون کودک در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

براساس آمار این دفتر، بیش از ۱۲ میلیون نفر در افغانستان در ناامنی غذایی، ۴۸ درصد جمعیت در زیر خط فقر و ۳.۴ میلیون در نفر در فاصله یک کیلومتری مهمات انفجاری زندگی می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها