واشنگتن‌پست: امریکا ‏۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۹

واشنگتن‌پست به نقل از سه مبنع آگاه گزارش داد که دو نماینده ارشد حزب دموکرات امریکا در کانگرس با فروش تسلیحات سنگین به اسرائیل موافقت کرده‌اند.

به گزارش این رسانه، حمایت امریکا از اسرائیل شامل ۵۰ جنگنده اف-۱۵ به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دالر است.

واشنگتن‌پست نوشت که گرگوری میکس و سناتور بن کاردین که پیش از این با فروش تسلیحات به اسرائیل مخالفت کرده بودند سرانجام تحت فشار حکومت جو بایدن این قرارداد را امضا کرده‌اند.

اریک هریس، مدیر ارتباطات کمیته خارجی مجلس سنا به واشنگتن‌پست گفت: «هر موضوع یا نگرانی بن کاردین از طریق رایزنی‌های مداوم با دولت مورد بررسی قرار گرفت و به همین دلیل است که او مناسب می‌دانست که اجازه دهد این پرونده پیش برود.»

گرگوری میکس همچنین به واشنگتن‌پست گفته که او با کاخ سفید از نزدیک در تماس بوده و از آن‌ها خواسته به اسرائیل در مورد تلاش‌های بشردوستانه و کاهش تلفات غیرنظامیان در غزه فشار بیاورد.

این نماینده دموکرات تاکید کرد که جنگنده‌های اف-۱۵ تا سال‌های بعد در اختیار اسرائیل قرار نخواهد گرفت.

از میان چهار قانونگذار کانگرس امریکا، گرگوری میکس و بن کاردین دو نماینده بودند که می‌توانستند فروش نظامی خارجی را وتو کنند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا به دلیل حمایت بی‌دریغ از اسرائیل در مواجهه با حملات هشت ماهه این کشور به غزه که منجر به کشته شدن بیش از ۳۷ هزار نفر و آواره شدن کل جمعیت ۲.۳ میلیون نفری نوار غزه شد، از سوی اعضای حزب دموکرات تحت فشار قرار گرفته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها