خواهران فوتبالیست غفوری پس از فرار از جنگ و تبعیض، رویای حضور در منچسترسیتی را دارند

جمعه ۱۴۰۳/۰۴/۰۱

چهار خواهر که سال‌ها در ایران پناهنده بودند به روزنامه انگلستانی میرور گفتند که پناهجویان افغان در ایران اجازه حضور در لیگ برتر فوتبال این کشور را ندارند. آنان پس از مکاتبه با سازمان ملل، تیم فوتبال زنان آریانا را راه‌اندازی کردند و حالا در انلگستان رؤیای حضور منچسترسیتی را دارند

موضوع عدم حضور پناهجویان افغان در لیگ ایران همیشه خواهران فوتبالیست غفوری را آزار می‌داد و آنان پس از مکاتبه با سازمان ملل متحد و با کمک این سازمان تیم فوتبال زنان آریانا را در ایران راه‌اندازی کردند.

هم‌زمان با آن که مژگان غفوری برای بازی در تیم ملی فوتبال زنان افغانستان انتخاب شد، دولت این کشور به دست طالبان سقوط کرد و این چهار خواهر با کمک دولت بریتانیا به انگلستان منتقل شدند.

آن‌ها حالا در تلاش هستند تا در تیم‌های سطح بالاتر بریتانیا حضور داشته باشند.

آنان که یک سالون آرایش و زیبایی به نام «چهار خواهر» را در انگلستان راه اندازی کرده‌اند، در آرزوی کشف استعداد شان توسط تیم‌های فوتبال سطح بالا، به خصوص منچسترسیتی هستند.

آنان برای راه‌اندازی این سالون زیبایی ماه‌ها کار و تلاش کردند و به میرور گفتند زمانی که در ایران بازی رونالدو را دیده‌اند، رو به فوتبال آورده و عاشق این ورزش شده‌اند.

خانواده غفوری در سال ١٩٩٦ میلادی با حمله طالبان مجبور به ترک افغانستان شدند.

مژگان غفوری که با خانواده‌اش در ایران زندگی می‌کرد، توانست پله‌های ترقی را پیموده و سطح فوتبال خود را ارتقاء دهد؛ اما نتوانست به لیگ برتر ایران راه یابد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها