تیراندازی در نزدیکی دفتر صلیب سرخ در غزه ۲۲ کشته و ۴۵ زخمی برجا گذاشت

شنبه ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که در تیراندازی در نزدیکی دفتر این سازمان در غزه ۲۲ نفر کشته و ۴۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت صحت غزه که توسط حماس کنترول می‌شود گفت اسرائيل مسئول تیراندازی بوده است. اسرائیل گفته این رویداد را بررسی می‌کند.

صلیب سرخ شام جمعه اول جوزا با پخش بیانیه‌‌ای گفت در این حمله، به ساختمان دفتر این سازمان آسیب رسیده است.

وزارت بهداشت غزه که توسط حماس اداره می‌شود، آمار متفاوتی از تلفات این حمله اعلام کرده است. این وزارت می‌گوید که در این حمله دست‌کم ۲۵ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

این وزارت همچنان اضافه می‌کند که ارتش اسرائیل خیمه‌های آوارگان در منطقه المواسی را هدف قرار داد که در اطراف پایگاه صلیب سرخ قرار داشت.

در بیانیه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ آمده است که پس از ظهر جمعه «پرتابه‌های کالیبر سنگین در چند متری دفتر» و اقامتگاه‌های این سازمان فرود آمدند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ همچنان می‌گوید که این حمله یکی از رویدادهای امنیتی خونین در چند روز اخیر است. این سازمان افزود: «ما حوادثی را که جان کارکنان بشردوستانه و غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد، محکوم می‌کنیم.»

سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل به رسانه‌ها گفت بررسی‌های اولیه می‌رساند که «هیچ نشانه‌ای» مبنی بر انجام حمله در این منطقه وجود ندارد، اما افزود که این حادثه «در دست بررسی است».

این در حالی است که تبادل آتش میان اسرائیل و گروه حزب‌الله در مرز لبنان نیز شدت گرفته و نگرانی‌ها از وقوع جنگ کسترده‌تر را افزایش داده‌ است.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان مل روز جمعه گفت خصومت‌های فرامرزی نباید لبنان را به «غزه دیگر» مبدل کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها