تیم ملی فوتسال افغانستان برای کسب آمادگی بیشتر به مصاف تیم‌های لیگ برتر ایران می‌رود

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۰۳

وبسایت ورزش سه ایران گزارش داد که تیم‌های لیگ برتری این کشور به نام‌های گهر زمین سیرجان، پالایش نفت اصفهان و فرش آرا مشهد در مسابقات تدارکاتی به مصاف تیم ملی فوتسال افغانستان می‌روند. در بین این تیم‌ها تیم گهر زمین سیرجان تعدادی از بهترین بازیکنان تیم ملی ایران در ترکیب خود دارد.

هر چند این خبر از سوی کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال افغانستان تایید نشده؛ اما ورزش سه نوشته است که تیم ملی فوتسال افغانستان برای کسب آمادگی بیشتر جهت حضور در جام جهانی با تیم‌های لیگ برتری ایران بازی می‌کند.

کمتر از بیست روز دیگر مسابقات لیگ برتر فوتسال ایران آغاز خواهد شد و تیم‌های حاضر در این لیگ نیز خود را برای حضور قدرت‌مند آماده می‌کنند. از جمله این تیم‌ها تیم فوتسال گهر زمین سیرجان است که تعدادی از بهترین بازیکنان فوتسال ایران مثل حسین طیبی، مسلم اولاد قباد، سالار آقاپور و حمید احمدی را در ترکیب خود دارد.

قرار است تیم‌های لیگ برتری ایران در مشهد اردوی تدارکاتی برگزار کنند. تیم ملی فوتسال افغانستان نیز که از مدت‌ها پیش تمرینات خودش را در مشهد ایران آغاز کرده است، در روزهای آینده به مصاف تیم‌های ایرانی خواهد رفت.

این بازی‌ها با میزبانی تیم فرش آرا مشهد برگزار خواهد شد تا تیم‌ها در سه دیدار تدارکاتی به مصاف یکدیگر بروند.

کادر فنی تیم ملی فوتسال افغانستان چندی پیش بیست‌وسه بازیکن را به اردو دعوت کردند. اردویی که در مشهد بر پا شده است.

بازیکنان دعوت شده:

دروازبان‌ها:

علی‌رضا جعفری، محمد جواد صفری، سیدرضا حسینی، علی احمد محسنی و علی اصغر رسولی.

بازیکنان:

مهدی نوروزی (کاپیتان)، رضا حسین‌پور، علی فیاضی، فرزاد محمودی، بهمن گرگیج، ناصر تیموری، حسین محمدی، محمد مرادی، علی امیری، سید مجتبا حسینی، مهران غلامی، خداداد ابراهیمی، علی جعفری، اکبر کاظمی، محمدرضا کریمی، نصرالله رستمی، امید قنبری و میثم فیضی.

افغانستان در گروه سوم جام جهانی با تیم‌های ارجنتاین، اوکراین و آنگولا همگروه است. ملی‌پوشان افغانستان در جام جهانی به ترتیب اول با انگولا، دوم با ارجنتاین و در بازی سوم با اوکراین بازی می‌کنند.

تیم ملی فوتسال افغانستان در بازی نخست، یک‌شنبه ٢٥ سنبله ۱۴۰۳ با آنگولا نماینده افریقا بازی می‌کند.

ملی‌پوشان افغان در بازی دوم چهارشنبه ٢٨ سنبله ۱۴۰۳ مقابل قوی‌ترین تیم گروه، یعنی ارجنتاین قرار می‌گیرد و در مسابقه سوم شنبه ۳۱سنبله ۱۴۰۳ با اوکراین دیدار می‌کند.

باید گفت که ارجنتاین در رده‌بندی جهانی پنجم است، اوکراین جایگاه دوازدهم را دارد و افغانستان نیز در پله ٣٠ جهان ایستاده و آنگولا نیز در رتبه ٤٧ قرار دارد.

رقابت‌های جام جهانی فوتسال ٢٠٢٤ با اشتراک ٢٤ تیم از روز شنبه ٢٤ سنبله تا یک‌شنبه ١٥ میزان ١٤٠٣ به میزبانی اوزبیکستان برگزار خواهد شد. این برای چهارمین‌بار است که جام جهانی فوتسال در آسیا و برای نخستین‌بار است در آسیای مرکزی برگزار می‌شود.

قابل یادآوریست که تیم ارجنتاین در سال ٢٠١٦ قهرمان جام جهانی شده و یک در سال ٢٠٠٤ در جایگاه چهارم قرار گرفته است. تیم اوکراین نیز در سال ١٩٩٦ در رتبه چهارم جام جهانی ایستاده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
جهان‌نما
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها