ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد؛ افغانستان با درخشش گلبدین نایب از آسترالیا انتقام گرفت

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۰۳

تیم ملی کریکت افغانستان در جام جهانی ٢٠ آوره کریکت ٢٠٢٤، انتقام سختی از آسترالیا گرفت و این تیم را با تفاوت ٢١ دوش شکست داد. حالا افغانستان مدعی حضور در نیمه‌نهایی است. در این دیدار رحمن الله گربز و نوین الحق درخشیدند؛ اما گلبدین نایب با چهار ویکت درخشان‌تر از تمام بازیکنان بود.

گلبدین نایب با نمایش درخشانش در این دیدار، در نهایت جایزه بهترین بازیکن این مسابقه را دریافت کرد.

قرعه را آسترالیا برد و ابتدا توپ‌اندازی کرد. تیم افغانستان در وقت اول با از دست ٦ بازیکن، در ٢٠ آور ١٤٨ دوش انجام داد.

رحمن الله گربز (٦٠) و ابراهیم زدران (٥١) در وقت اول مسابقه، درخشان ظاهر شدند؛ اما اوج درخشش ببرهای آبی در وقت دوم مسابقه بود، جایی که بازیکنان افغانستان توپ‌زنی کردند.

ابتدا نوین ‌الحق در سه آور ابتدایی مسابقه، دو بازیکن مهم آسترالیا را حذف کرد. نوین الحق توانست سه ویکت از حریف بگیرد.

اما کار مهم را گلبدین نایب انجام داد. این بازیکن مکسویل (٥٩)، یکی از مهمترین مهره‌های آسترالیا حذف و کار را برای پیروزی افغانستان در این دیدار آسان کرد.

آسترالیا در این دیدار ١٩.٢ آور تمام بازیکنانش را از دست داد و نتوانست بیش از ١٢٧ دوش انجام دهد.

بازی آخر افغانستان در مرحله هشت بهترین با بنگلادیش است. آسترالیا نیز باید با هندوستان بازی کند که تیم آماده و سر حال است. اگر آسترالیا در آن دیدار شکست بخورد و افغانستان از سد بنگلادیش عبور کند، ببرهای آبی به نیمه‌نهایی جام جهانی صعود خواهند کرد.

این نخستین پیروزی افغانستان در جام جهانی مقابل آسترالیا بود. آسترالیا با وجود باخت، با دو امتیاز در رده دوم جدول باقی ماند.

در جدول هندوستان با چهار امتیاز از دو بازی، اول است، آسترالیا با دو امتیاز و نرخ دوش بهتر دوم و افغانستان نیز با دو امتیاز سوم است. تیم بنگلادیش با دو باخت و بدون امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
دیدگاه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها