وزیر دفاع پاکستان حزب عمران خان را به حمایت از تروریستان متهم کرد

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۰۳

خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان، در واکنش به مخالفت حزب تحریک انصاف پاکستان با راه‌اندازی عملیات «عزم استحکام»، این حزب را به حمایت از تروریستان متهم کرد.

خواجه آصف در سخنرانی خود در مجلس ملی پاکستان گفت مخالفان در کنار تروریست‌ها ایستاده‌اند.

در همین حال حزب تحریک انصاف متعلق به عمران خان روز یکشنبه، سوم سرطان، در مجلس ملی پاکستان برای یک ساعت در برابر آغاز عملیات «عزم استحکام» اعتراض کرد.

معترضان شعارهایی مثل «به عملیات پایان دهید» و «ما صلح می‌خواهیم» سر دادند.

خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان با انتقاد شدید از نمایندگان تحریک انصاف گفت: «اعتراض آن‌ها در مجلس به معنای ایستادن آن‌ها در کنار تروریستان است.»

عملیات «عزم استحکام» چیست؟

نخست‌وزیر پاکستان اعلام کرد که این کشور برای مبارزه با تروریسم برنامه عملیات «عزم استحکام» راه‌اندازی می‌کند.

شهباز شریف روز شنبه (دوم سرطان) در کمیته عالی‌ دولتی گفت که پس از اجماع تمام طرف‌ها، تصمیم به راه‌اندازی چنین عملیاتی گرفته شده است.

این برنامه عملیاتی شامل چندین بخش است. در بخش نظامی، نیروهای مسلح پاکستان تقویت خواهد شد و در حوزه سیاسی و دیپلوماتیک، پاکستان تلاش‌ خواهد کرد که برای محدود کردن فضای عملیاتی تروریست‌ها همکاری‌های منطقه‌ای را تشدید کند.

کمیته عالی برنامه اقدام ملی پاکستان به ریاست نخست‌وزیر این برنامه عملیاتی را تصویب کرده است.

گفت‌وگوی مقام حزب عمران خان با فضل‌الرحمان درباره «روابط برادرانه» با طالبان

این در حالی است که اسد قیصر، یکی از رهبران حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان با فضل‌الرحمان، رئیس جمعیت علمای پاکستان درباره حفظ «راوبط برادرانه» با طالبان گفت‌وگو کرده است.

آن‌ها در برابر تصمیم حکومت پاکستان برای راه‌اندازی عملیات «عزم استحکام» مخالف کردند و می گویند عملیات نظامی راه حل مشکلات کنونی پاکستان نیست.

رسانه‌های پاکستان روز یکشنبه، سوم سرطان، گزارش دادند که مقام‌های حزب تحریک انصاف به رهبری اسد قیصر و جمعیت علمای پاکستان به رهبری فضل الرحمان روز شنبه با هم دیدار کردند.

گفته شده که این دو‌ حزب کمیته ای را برای حل مسائل بین دو حزب و توسعه یک استراتیژی سیاسی منسجم تشکیل داده‌اند.

طبق گزارش‌ها مقام‌های هر دو حزب نگرانی خود را نسبت به وضعیت سیاسی و‌ امنیتی پاکستان، به ویژه بدتر شدن وضعیت امنیتی در خیبرپختونخوا ابراز کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها