بلاول بوتو: مشکلات پیچیده پاکستان و طالبان به سادگی حل نمی‌شود

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۱۸

رئیس حزب مردم پاکستان روز دوشنبه در پشاور بر حل مسایل پیچیده‌‌ میان پاکستان و افغانستان تحت کنترول طالبان تاکید کرد.

با این‌حال، بلاول بوتو زرداری گفت که این مشکلات «با سفر به افغانستان یا نوشیدن یک گیلاس چای در آنجا حل نمی‌شود.»

اشاره تلویحی بوتو به سفر رئیس پیشین آی‌اس‌آی در زمان حکومت عمران خان، در نخستین روزهای سقوط کابل و چای نوشیدنش در هوتل سرینا است. جنرال فیض حمید در پاسخ به خبرنگاران در سرینا که از او در مورد آینده افغانستان پرسیدند، گفته بود: «همه چیز خوب خواهد شد.»

بوتو روز دوشنبه، ۱۸ سرطان در یک کنفرانس خبری گفت: «مشکلات افغانستان و پاکستان باید حل شود و باید اذعان کرد که تمام مسایل تحت کنترول افغانستان نیست.»

به‌نظر می‌رسد اظهارات تازه بوتو درباره طالبان افغان در واکنش به اظهارات عمران‌خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان، گفته شده است.‌

عمران‌خان روز جمعه، ۱۵ سرطان، در پیامی از زندان خطاب به حکومت پاکستان و ارتش این کشور نوشت که اسلام‌آباد بدون حمایت طالبان افغانستان در جنگ با تروریسم موفق نمی‌شود.

عمران‌خان همچنین از بلاول بوتو و اسحق دار، وزیر خارجه فعلی پاکستان به خاطر عدم سفر به کابل تحت کنترول طالبان انتقاد کرد.

پاکستان در واکنش به ناامنی‌های روزافزون در خیبرپختونخوا، عملیات «عزم استحکام» را به منظور جلوگیری از تشدید خشونت و حملات تروریستی راه‌اندازی کرده است.

پیشتر وزیر دفاع پاکستان گفت به عنوان بخشی از عملیات «عزم استحکام»، پاکستان در آینده به اهدافی در افغانستان حمله خواهد کرد. به گفته او، طالبان پاکستانی از خاک افغانستان حملات خود را سازماندهی می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها