روزنامه دان: کابینه فدرال پاکستان جلسه‌ای درباره سرنوشت مهاجران افغان برگزار می‌کند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۴/۲۰

روزنامه دان گزارش داد کابینه فدرال پاکستان روز چهارشنبه برای تصمیم‌گیری درباره سرنوشت مهاجران افغان جلسه‌ای برگزار می‌کند.

یک‌ مقام دولتی گفت احتمالا تصمیم گرفته خواهد شد که اقامت مهاجران افغان دارنده کارت پی‌او‌آر از شش ماه یا یک سال تمدید شود.

این جلسه پس از ملاقات شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان با فلیپو گراندی، رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برگزار می‌شود. آقای گراندی در این ملاقات از حکومت پاکستان خواسته بود مهاجران دارای کارت اقامت را اخراج نکند.

این مقام ارشد ملل متحد می‌گوید اکنون بیش از ۱.۳ میلیون مهاجر افغان با کارت اقامت در پاکستان زندگی می‌کنند.

روزنامه دان چاپ اسلام‌آباد نوشت که شهباز شریف در دیدار با فلیپو گراندی از کم‌کاری کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل در اسلام‌آباد (UNHCR) شکایت کرده است. آقای شریف گفته: «در سه سال گذشته از ۷۰ هزار مهاجر افغان تنها ۹ هزار مهاجر به کشورهای سوم فرستاده شدند.»

نخست‌وزیر پاکستان گفت کمیسیون عالی پناهندگان وعده داده بود که ۷۰ هزار مهاجر افغان که پس از سقوط کابل در ۲۰۲۱ به پاکستان آمدند را به کشور سوم می‌فرستد، اما در سه سال این کار را نکرده است.

دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در پاکستان روز سه‌شنبه، ۱۹ سرطان اعلام کرد که فیلیپو گراندی در پایان سفر سه روزه خود، خواستار تقویت تلاش‌ها برای پیدا کردن راه حل‌های بلندمدت برای افغان‌ها در پاکستان و حمایت از کشور میزبان شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
گورباچف

رادیو

پادکست‌ها