درباره ما

تلویزیون افغانستان اینترنشنال

افغانستان در بزنگاه مهم تاریخی قرار گرفته و رسانه نقش تعیین کننده‌ای در جهت حرکت این کشور به سوی روشنایی و ترسیم آینده درخشان ایفا می‌کند. پیشرفت‌ افغانستان در مسیر مردم‌سالاری، حکومتداری، حقوق بشر، کثرتگرایی، جوان‌مداری، فن‌آوری و اقتصاد و توسعه در بیست سال گذشته در منطقه ستودنی است اما این دستاوردها شکننده، ناکافی و ناتکمیل است و به حمایت پایدار مردمی نیاز دارد تا در امان بماند. رسانه‌ها همچون پاسبانان ارزش‌های بشری عصر حاضر و توسعه جامعه عمل می‌کنند. با وجود تنوع مطبوعاتی در افغانستان در دو دهه اخیر، چالش‌های فراوان امنیتی، سیاسی و اقتصادی همچنان سد بزرگی در راه بازتاب واقعیت‌ها است و خلاء کلان در روایتگری مستقل و جامع پدید آورده است. در شرایطی که ابهام گسترده درباره آینده کشور و حفظ دستاودرها وجود دارد، نیازمندی به خبر، اطلاعات و تحلیل بیش از پیش برجسته است تا به مردم کمک کند که در پرتو آن برای تعیین سرنوشت خود تصمیم‌گیری درست کند. افغانستان‌اینترنشنال این را برای خود رسالت اصلی تعریف کرده است.

افغانستان از جوانترین کشورهای جهان با جمعیت رو به گسترش است و 63 درصد نفوس آنکه 28 میلیون نفر می‌شود، زیر سن 25 سال قرار دارند. مخاطب اصلی شبکه بیست و چهار ساعته خبری افغانستان‌اینترنشنال همین جمعیت پویا و جوان است. این شبکه 24 ساعته خبری برای سایر اقشار جامعه نیز برنامه خواهد ساخت.

افغانستان‌اینترنشنال در واقع آیینه کل کشور و پنجره‌ای به جهان و دریچه جهان به افغانستان خواهد بود و با گره زدن جمعیت 7.5 میلیونی مهاجر افغان در جهان به وطن، به همسبتگی اجتماعی کمک خواهد کرد.

افغانستان‌اینترنشنال متعهد است که درکار حرفه‌ای خود مستقل، بی‌طرف و صادق باشد وبا بالاترین معیارهای دقت و اعتماد کند. این ارزش‌ها جهانی است و همه رسانه‌های پیشرو به آن‌ها متعهدند و عمل می‌کنند. شبکه افغانستان‌اینترنشنال هم به این ارزش‌های جهانی تعهد کامل دارد. عمل به این اصول برای انسجام حرفه‌ای و اخلاقی شبکه افغانستان‌اینترنشنال و کسب اعتماد مخاطبان اهمیت حیاتی دارد.

افغانستان‌اینترنشنال با آگاهی از اهمیت دنیای دیجیتال و دسترسی به پیشرفته‌ترین ابزارهای روزنامه‌نگاری مدرن شبکه‌ چندرسانه‌ای است که خبرها و نظرهای مهم مردم افغانستان را پوشش داده و وسیع‌ترین طیف ممکن از دیدگاه‌های سیاسی و اجتماعی را بدون انحصار و استثنا بازتاب می‌دهد.

بی‌طرفی یکی از معیارهای بنیادی افغانستان‌اینترنشنال است. خبرنگاری بی‌طرف مبتنی بر واقعیات و اطلاعات مستند و پرهیز از پیش‌داور‌ی‌های شخصی و سیاسی تعریف شده است. بی‌طرفیبا عینیت و یا توازن، با جهت نداشتن و یارعایت انصاف یکی نیست. اما همه این چهار مفهوم را نیز در برمی‌گیرد. بی‌طرفی به معنای نوعی تعادل ریاضی بین دو دیدگاه مخالف یا جهت نگرفتن در جدل‌ها نیست. به معنای بی‌تفاوتی درباره أصول اخلاقی و یا تولید محتوای بی‌رنگ و بی‌اثرهم نیست.بی‌طرفی صرفاً یعنی از پیش‌داوری در جهت یا خلاف جهت خاصی پرهیز کردن تعریف می‌شود. بی‌طرفییعنی به چالش گرفتن همه پیش‌فرض‌هایی که داریمو فرصت دادن به طیف وسیعی از عقاید متنوع در مطالبی که تولید می‌کنیم.

افغانستان‌اینترنشنال در بریتانیا و افغانستان ثبت شده است و از استدیوهای لندن و واشنیگتن نشرات دارد. این شبکه به هیچ دولت یا سازمانی وابسته نیست و با سرمایه بخش خصوصی تأمین می‌شود و متعهد به کار بی‌طرفانه، عینی و متوازن است.

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها