وزیر داخله پیشین افغانستان: در روز سقوط کابل محب با خلیل حقانی تماس‌های مداوم داشت

۱۴۰۰/۷/۱۱

وزیر داخله پیشین افغانستان می‌گوید حمدالله محب، مشاور امنیت ملی اشرف غنی، پیش از سقوط کابل با خلیل حقانی، از اعضای برجسته شبکه حقانی، تماس‌های مداوم داشته است.

مسعود اندرابی می‌گوید در حالی که تلاش‌ها برای داخل نشدن طالبان به کابل جریان داشت، محب با حقانی چندین بار تماس گرفت.

آقای اندرابی در واکنش به مطلب منتشر شده در روزنامه هشت صبح درباره واپسین روز حضور غنی در کابل نوشت: يك موضوع که در اين ياداشت شاید عمدا بحث نشده و یا منبع (مورد استناد هشت صبح) به آن دسترسی نداشته است، تماس‌های مداوم حمدالله محب با خلیل حقانی است.

او در صفحه رسمی فیسبوکش نوشته است: در همين روز که آقای سلام رحیمی و متين بيك مصروف تماس‌ها با قطر بودند و توافق شد كه طالبان به كابل داخل نشوند و رحیمی به همین منظور از طالبان در خواست صدور اعلاميه نمود و طالبان بلافاصله از قطر اعلامیه دادند، حمدالله محب، مشاور امنيت ملی، با خليل حقانی (سرپرست کنونی وزارت مهاجرین طالبان و عضو برجسته شبکه حقانی) چندين تماس داشته است و حتی يك بار قرار شده تا محب با خليل حقانی در نزديك كابل ملاقات كند؛ ولی بعدتر حمدالله محب ترجيح داده است كه از طريق تلفون به هماهنگی‌ها ادامه دهند.

آقای اندرابی در پایان می نویسد: مطمين هستم كه اين بخش از آن فرار و چگونگی تسلیمی ننگین نظام به گروه حقانی با همدستی و وساطت محب و پاكستان، بعدها نیز افشا شود.

پربیننده‌ترین‌ها