پیام منسوب به رهبر طالبان: اصلاح ارتش باید با تقویت اقتصاد جنگجویان "امارت" همراه باشد

۱۴۰۰/۸/۱۶

یکی از سخنگویان طالبان پیام منسوب به رهبر این گروه را منتشر کرده که در آن خواستار برخورد مناسب با جنگجویان این گروه در قالب ارتش جدید شده است.

در پیام منسوب به ملاهبت‌ الله آخند گفته شده است که اصلاح اردو باید با تقویت اقتصاد سربازان همراه باشد و نباید بر آن‌ها سخت گرفته شود.

پیشتر سرپرست وزارت دفاع طالبان گفته بود به‌دنبال اصلاح جنگجویان این گروه در ارتش است.

قاری یوسف احمدی، در رشته توییتی از قول رهبر طالبان نوشته است که او به مسوولان طالبان توصیه کرده "به خاطر تادیب مجاهدین از نرمی کار بگیرید، دروازه را بر روی شان نبندید و با شدت و سختی با آنها رفتار نکنید."

در این پیام همچنین به مقام‌های طالبان توصیه شده است که به طور منظم با جنگجویان این گروه دیدار کنند و به آن‌ها در باره اخلاق و رفتارشان تذکر دهند.

قاری یوسف نوشته است که رهبر طالبان در پیامش به مسوولان گروه گفته است که افراد مسلح طالبان مانند اعضای بدن این گروه‌اند و اگر یک عضو به مشکل بر بخورد، دیگر اعضا هم متاثر می‌شوند.

آقای احمدی به زمان صدور این پیام رهبر طالبان اشاره نکرده است.

اخیرا برخی از مقام‌های طالبان اعلام کردند که افراد نامناسب در میان جنگجویان این گروه نفوذ کرده و در صدد بدنام ساختن طالبان‌اند.

ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع طالبان نیز حدود یک ماه پیش در یک نوار صوتی خواستار نوسازی ارتش افغانستان و اخراج افراد نامناسب از میان جنگجویان این گروه شده بود.

پربیننده‌ترین‌ها