اعتراف اجباری؛ طالبان از زنی اعتراف اجباری گرفت که آنها را به آزار و شکنجه متهم کرده بود

۱۴۰۰/۸/۲۲

وزارت داخله طالبان پس از بازدشت یک خانم که مدعی بود از سوی مدیر جنایی این گروه در حوزه ۱۱ کابل مورد شکنجه و آزار جنسی قرار گرفته، ویدیوی اعتراف اجباری پخش کرد. در این ویدیو که وزارت داخله طالبان منتشر کرده دو زن و یک مرد دیده می‌شوند که بدرفتاری طالبان را رد می‌کنند.

هنوز شرایط بازداشت و چگونگی گرفتن اعتراف روشن نیست، اما این زن که خود را آرزو معرفی می‌کند، می‌گوید شوهرش او را لت‌و‌کوب کرده و به تشویق دوستش تصمیم گرفته مدعی شود که کار طالبان بوده است.

پیشتر در ویدیویی که روز پنجشنبه، ۲۰ عقرب از افغانستان اینترنشنال منتشر شد، یک زن، مدیر جنایی حوزه یازدهم شهر کابل را متهم کرد که به خانه آنها برای ضبط اسلحه رفته و چون او خواهر یک نظامی پیشین است، مورد بدرفتاری قرار گرفته و از او تقاضای رابطه جنسی شده است و چون با آن مخالفت کرده، مورد خشم طالبان قرار گرفته و شلاق خورده است.
سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله طالبان روز شنبه در مصاحبه با افغانستان اینترنشنال از بازداشت این خانم خبر داد و گفت که این خانم با گرفتن پول از افراد دیگر به طالبان تهمت زده است.

در ویدیوی طالبان یک مرد که خود را شوهر آرزو معرفی می‌کند، نیز اعتراف اجباری و ضرب و شتم خانمش را تایید می‌کند. یک خانم دیگر نیز در این ویدیوی اجباری از انتشار نوار تصویری، از طالبان عذرخواهی می‌کند. صدای یک زن بازجو‌ی طالبان نیز در جریان تحقیقات شنیده میشود.
پس از این ادعای شکنجه و آزار جنسی افراد طالبان، سعید خوستی، سخنگوی وزارت داخله طالبان گفت آنها آماده‌اند برای بررسی ادعای بدرفتاری، دادگاه علنی برگزار کنند، اما تاکنون هیچ دادگاهی برگزار نشده و برعکس اعتراف اجباری پخش شده است.

پربیننده‌ترین‌ها