پوتین: به خاطر وضعیت افغانستان، ترتیبات امنیتی در مرزهای جنوبی روسیه تشدید می‌شود

۱۴۰۰/۸/۲۷

رییس جمهور روسیه می‌گوید با خروج امریکایی‌ها، مسکو با مسایل دشواری در مورد افغانستان روبروست. او با نگرانی از امنیت مرزهای جنوبی روسیه، به دولت‌های آسیای میانه وعده کمک داد.

به گزارش خبرگزاری تاس، پوتین در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مقامات وزارت خارجه روسیه گفت: «باید اقداماتی را برای ممانعت از سرازیر شدن پناهندگان، رخنه کردن تروریست‌ها و اعضای گروه‌های جنایتکار در مرزهای جنوبی خود روی دست گیریم.»

همچنان، پوتین خواست که در همکاری با بازیگران کلیدی و همسایگان افغانستان، روی توافقات سیاسی در چارچوب تروییکا پلاس در افغانستان کار شود. او هدف این تلاش‌ها را بازگشت آرامش، رفع تهدید گروه‌های تروریستی و قاچاق مواد مخدر از افغانستان توصیف کرد.

از سوی دیگر، پوتین در این سخنرانی با اشاره به پرواز بمب‌افگن‌های سنگین غربی در نزدیکی مرزهای روسیه، گفت که غرب «خط‌های سرخ» مسکو را جدی نمی‌گیرد.

کرملین در ماه سپتامبر گفته بود که استقرار تجهیزات ناتو در اوکراین به معنای نادیده گرفتن خط قرمز مسکو است. این کشور اوکراین را متهم به اقدامات خصمانه علیه روسیه می‌کند و به این سبب، برخی ناظران با توجه به تحرکات جدید نیروهای نظامی روس در مرز اوکراین، از احتمال حمله نیروهای نظامی روسیه به این کشور صحبت کرده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها