طالبان برای سرکوب خونین داعش، ده‌ها جنگجوی خود را به ننگرهار فرستاده است

۱۴۰۰/۹/۲

با اینکه مقامات ارشد طالبان خطر داعش را «کم‌اهمیت» توصیف می‌کنند، اما یک فرمانده طالبان به واشنگتن پست گفته است که این گروه ۱۳۰۰ جنگجوی دیگر را برای «محو داعش» به شرق افغانستان فرستاده است. باشندگان جلال‌آباد گفته‌اند عملیات شبانه طالبان علیه داعش در ننگرهار بیشتر شده است.

به گفته آنها صدها نفر توسط طالبان دستگیر و ناپدید شده‌اند. محل اجساد برخی از آنان بعداً به خانواده‌های‌شان اطلاع داده شده است.

در این گزارش گفته می‌شود که طالبان با خشونت تمام افراد مظنون به همکاری با داعش را اعدام صحرایی کرده و جسدهای‌شان را در ملا عام آویزان کرده یا در کنار جاده‌ها به حال خود رها می‌کند.

قاری نصرالله فاتح، یک فرمانده طالبان در جلال‌آباد، به خبرنگار واشنگتن پست گفت: «این جنگی دشوار و گاهی بی‌رحمانه است، اما ما باید به خاطر افغانستان و جهان داعش را نابود کنیم.»

او که کشتارهای فراقضایی و گاهی سر بریدن افراد مظنون به همکاری با داعش را «چاره خیلی موثر» توصیف می‌کند، به این روزنامه می‌گوید: «با این کار مردم درک می‌کنند که اگر به داعش بپیوندند، چه سرنوشتی در انتظارشان خواهد بود.»

اما بزرگان محلی می‌گویند آنها از طالبان خواسته‌اند که جلو این‌گونه کشتارها را بگیرند. زیرا با این انتقام‌گیری «ما نمی‌توانیم جلو پیوستن جوانان خود به داعش را بگیریم و یک دوره پر از خشونت و بی‌رحمی آغاز خواهد شد.»

پربیننده‌ترین‌ها