سخنگوی طالبان در دشت‌برچی: وضعیت موجود در افغانستان به نفع همه است

۱۴۰۰/۹/۴

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان روز پنجشبه ۴ قوس، در سخنرانی در دشت‌برچی کابل، وضعیت موجود در افغانستان را به نفع همه خواند و گفت این گروه تلاش می‌کند که مشکلات سیاسی و قومی را از راه گفت‌وگو حل کند. او گفت طالبان در پی انتقام‌گیری از هیچ‌کسی نیست.

سخنگوی طالبان در مراسمی که از سوی جعفر مهدوی، دبیرکل حزب ملت افغانستان برای حمایت از طالبان برگزار شد، افزود که طالبان برای مغاره‌نشینان بامیان شهرک می‌سازد و خدمات ارائه می‌کند. او گفت که این گروه کوشش می‌کند تا حیثیت ‌و عزت هیچ شهروندی صدمه نبیند.

مراسم حمایت از طالبان در دشت‌برچی کابل درحالی برگزار می‌شود که هیچ فردی از قوم هزاره و شیعه در کابینه موقت طالبان حضور ندارد. از سویی هم، گزارش‌های متعددی از قتل غیرنظامیان و کوچ‌اجباری هزاره‌ها از سوی طالبان منتشر شده است.

ذبیح‌الله مجاهد همچنین افزود که طالبان در حال ایجاد یک مکانیزم طبق اصول اسلامی و منافع ملی است که پس از نهایی شدن آن، مکاتب دخترانه گشایش خواهد یافت.

او همچنین تاکید کرد که با تسلط طالبان، جنگ در افغانستان به پایان رسیده و این گروه در پی آغاز پروژه‌های اقتصادی مانند پروژه تاپی، کاسا یک‌هزار، مس عینک است و اقتصاد افغانستان کم‌تر از شش ماه دیگر رشد خواهد کرد.

پربیننده‌ترین‌ها