طالبان: جوانی در پنجشیر بر اثر سوء تفاهم کشته شد؛ جبهه مقاومت: بی‌پاسخ نمی‌ماند

۱۴۰۰/۱۰/۶

عبدالحمید خراسانی، فرد گماشته شده از سوی طالبان به عنوان آمر امنیت پنجشیر می‌گوید بر اثر یک سوء تفاهم یک جوان در ولسوالی عنابه پنجشیر کشته شده است. در همین حال صبغت احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان به طالبان هشدار داده است که رویدادها را بی‌پاسخ نمی‌گذارند.

احمدی در صفحه رسمی فیسبوکش نوشته است گروه طالبان با گرفتاری‌ها، شکنجه و کشتار غیر نظامیان و نقض گسترده‌ی حقوق بشر در افغانستان، مرتکب جنایات ضد بشری شده‌اند.
به گفته سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان با وجود آن که این گروه گزارش‌های اخیر عفو بین‌الملل و دیدبان حقوق بشر را رد کرده بود؛ ولی در تازه‌ترین رویداد یک شهروند عادی را در عنابه پنجشیر دستگیر، شکنجه و پس از آن به رگبار گلوله بستند
عبدالحمید خراسانی می‌گوید طالبان پنجشیر «چند فرد مشکوک» را در این قضیه بازداشت کرده و این افراد تحت «بازپرس» قرار دارند.
روز شهروندان پنجشیر راهپیمایی گسترده‌ای را در اعتراض به کشته شدن یکی از شهروندان این ولایت برگزار کردند. این اعتراضات تا پاسی از شب ادامه داشت. معترضان خواهان تأمین عدالت بودند و شعار «مرگ به امارت اسلامی» و «زنده باد احمد مسعود» را سر می‌دادند.