شکایت ۴ میلیون دالری از مربیان ورزش که دانش‌آموز یهودی را "وادار به خوردن گوشت خوک کردند"

۱۴۰۰/۱۰/۱۲

یک دانش‌آموز امریکایی از مربیان سابق ورزش خود ۴ میلیون دالر غرامت خواسته است.

در کیفرخواست ارایه شده به دادگاه، این دانش‌آموز ۱۸ ساله می‌گوید پارسال به خاطر دیر رسیدن به تمرین، وادار شد وسط میدان ورزش بنشیند و پیتزای پپرونی بخورد که گوشت خوک دارد و در مذهب یهودیت حرام است.

والدین این دانش‌آموز که در اسناد دادگاه به نام کی دبلیو جونیر معرفی شده، یک شکایت بر پایه قانون مدنی تنظیم کرده و به دادگاه فدرال در ایالت اوهایو ارایه کرده‌اند.

در این شکایت، مربیان سابق فوتبال امریکایی در لیسه مک‌کنلی شهر کنتن متهم شده‌‌اند که با وادار کردن نوجوان یهودی به خوردن پیتزای حاوی گوشت خوک،‌ آزادی‌های مذهبی او را نقض کرده‌اند.

این دانش‌آموز می‌گوید پارسال، زمانی که هنوز ۱۷ ساله بود،‌ پس از دیر رسیدن به تمرین فوتبال امریکایی،‌ از سوی مربیان ورزش وادار شد وسط جمنازیم مکتب بنشیند و پیتزای پپرونی بخورد.

تصاویر دوربین‌های مداربسته مکتب که در رسانه‌های محلی منتشر شده، جونیر را در داخل جمنازیم مکتب، مشغول خوردن پیترا نشان می‌دهد، در حالی که حدود سی دانش‌آموزان دیگر در اطرافش در حال تمرین‌اند.

این تنبیه در ماه می سال ۲۰۲۱ روی داد و پس از آن جونیر به مکتب دیگری منتقل شد و چهار مربی ورزش مکتب اخراج شدند.

سرمربی ورزش مکتب مک‌کنلی که حالا برکنار شده،‌ وادار کردن نوجوان یهودی به خوردن پیتزا را می‌پذیرید اما می‌گوید به دانش‌آموز حق انتخاب داده شده بود که میان ناگت گوشت مرغ و پیتزا،‌ یکی را انتخاب کند.

کی دبلیو جونیر که حالا به سن قانونی رسیده، از مربیان سابقش چهار میلیون دالر خسارت خواسته است.