وزیر خارجه طالبان: احمد مسعود برای طرح خواسته‌های خود به افغانستان بیاید

۱۴۰۰/۱۰/۲۰

وزیر خارجه طالبان از رهبر جبهه مقاومت خواست که برای طرح «گلایه ها و شکایات» خود به افغانستان بیاید. او انتقادات و مخالفت های مردم با طالبان را ناشی از «شایعات در فیس بوک» توصیف نمود.
متقی بار دیگر از امریکا خواست که این گروه را به رسمیت بشناسد.

وزیر خارجه طالبان در یک نشست مجازی زیرعنوان «صلح و کمک‌های بشردوستانه به افغانستان» که از سوی نهادی موسوم به «زکات» در امریکا برگزار شده بود، به طور آنلاین برای شماری از افغان‌های مقیم امریکا سخنرانی کرد.

وزیر خارجه طالبان در مورد دیدارش با احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت، در تهران گفت که از او خواسته است تا به افغانستان برگردد و در باره موضوعات در داخل صحبت کند.

او افزود: «من گفتم، شما هم می توانید به افغانستان بیایید. اگر کدام گلایه و شکایتی هم دارید، از نزدیک صحبت ‌کنیم. [حرف‌های]همدیگر را می‌شنویم. صحبت‌ها [فقط] همین بود.»

وزیر خارجه طالبان به منتقدان رژیم خود تاخته و آنان را «دشمن» توصیف نمود. او اعتراضات مردم به سیاست‌ها و رفتارهای طالبان را ناشی از شایعات در رسانه‌های اجتماعی خواند و گفت: «قبلا جنگ در میدان بود، اما حالا در فیس‌بوک شروع شده است.»

متقی در پاسخ به پرسش های خبرنگار افغانستان اینترنشنال گفت که تحریم افغانستان تهدیدی برای آینده جهان خواهد بود و از امریکا خواست که طالبان را به رسمیت شناخته و پول‌های مسدود شده افغانستان را آزاد کند.