سراج‌الدین حقانی به طالبان: فکر انتقام‌ را از سرتان بیرون کنید

۱۴۰۰/۱۰/۲۸

سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان در یک سمینار آموزشی در کابل به مسئولان امنیتی این گروه سفارش کرده است که فکر انتقام‌ را از سرشان دور کنند.

رهبر شبکه حقانی که طالبان نمی‌خواهد چهره‌اش رسانه‌ای شود از افراد این گروه خواسته که به فرمان عفو ​​عمومی پایبند باشند و زورگویی نکنند.

از سراج‌الدین حقانی در این جلسه نقل شده است که گفته وقتی افرادش به تعهد خود برای عفو عمومی پایبند نباشند،‌ او از مردم می‌شرمد.

به گفته سخنگویان طالبان،‌ سرپرست وزارت داخله حکومت این گروه گفته است که جنگ طالبان برای انتقام‌جویی نبود.

او از مسوولان امنیتی طالبان در کابل خواسته است که افراد بی‌گناه را از زندان‌ها آزاد کنند و از آن‌ها پوزش بخواهند.

این سخنان در حالی به نقل از سرپرست وزارت داخله طالبان مطرح می‌شود که تقریباً‌ همه روزه گزارش‌هایی از حمله افراد این گروه به خانه‌های مردم، بازداشت نظامیان پیشین، روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشر، و همچنین بازرسی خانه به خانه می‌رسد.

در یک مورد دیده‌بان حقوق بشر حدود دو ماه پیش گزارش مستندی از کشته شدن و سر به‌نیست شدن بیش از صد افسر و کارمند امنیتی پیشین تنها در چهار ولایت افغانستان منتشر کرد.

پلیس فدرال امریکا به‌دلیل هدایت مرگبارترین حملات به نیروهای بین‌المللی و نیروهای امنیتی پیشین افغانستان در بیست سال گذشته، برای معلومات منجر به بازداشت سراج‌الدین حقانی ۵ میلیون دالر پاداش گذاشته بود اما پس از ورود این گروه به کابل،‌ آن را دو برابر کرد.

این پاداش در حالی دو برابر شد که اکنون امریکا محل کار و زندگی رهبر شبکه حقانی را می‌داند.

طالبان نمی‌خواهد چهره این عضو جنجالی کابینه‌اش رسانه‌ای شود.

جهان‌نما
خبرها
نگاه روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید