استرالیا ۱۵ هزار ویزای بشردوستانه را به شهروندان افغانستان اختصاص داد

۱۴۰۰/۱۱/۱

دولت استرالیا اعلام کرد که از طریق برنامه ویزای بشردوستانه و خانواده، در جریان چهار سال آینده حداقل ۱۵ هزار ویزای بشردوستانه را به شهروندان افغانستان اختصاص داده است.

الکسی هاوک، وزیر مهاجرت استرالیا گفت که این موضوع، نشان‌دهنده تعهد پایدار استرالیا نسبت به افغانستان است و نشان می‌دهد که گامی در جهت رسیدگی به وضعیت بشری در افغانستان برداشته شده است.

وزیر مهاجرت، شهروندی و امور چند فرهنگی استرالیا روز جمعه گفت که اختصاص ۱۵ هزار ویزای بشردوستانه به شهروندان افغانستان از تخصیص اولیه ۳ هزار ویزای بشردوستانه که استرالیا در ماه اگست ۲۰۲۱ به افغان‌ها صادر کرد، پیروی می‌کند.

الکسی هاوک دو دهه حضور نظامی استرالیا را در افغانستان، طولانی‌ترین جنگ این کشور خواند و گفت اختصاص ویزای بشردوستانه به شهروندان افغانستان در مقیاس کمک بشردوستانه استرالیا به سوریه و عراق دوام خواهد کرد.

او تصریح که از زمان آغاز روند تخلیه از کابل در ماه اگست، بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ پناهجوی افغان به استرالیا آورده شده‌اند و در آنها حال تامین ویزای دایمی هستند.

وزیر مهاجرت استرالیا تأکید کرد که این کشور با سطح بی‌سابقه‌ای از درخواست ویزای بشردوستانه از افغانستان رو به رو شده است و برای رسیدگی اولیه به آن، تیم‌های اختصاصی را در وزارت کشور ایجاد کرده است.

براساس اعلام وزیر مهاجرت استرالیا، این کشور بیش از ۳۲ هزار درخواست برای برنامه بشردوستانه از شهروندان افغانستان را به نمایندگی از دست کم ۱۴۵ هزار نفر دریافت کرده است.

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید