دانشگاه ملی استرالیا: چین زندانیان عقیدتی را با برداشتن قلب از بدن‌شان، اعدام می‌کند

۱۴۰۱/۱/۱۷

دانشگاه ملی استرالیا شواهدی را کشف کرده است که نشان می‌دهد جراحان چینی در شفاخانه‌های ملکی و نظامی، زندانیان محکوم به اعدام و زندانیان عقیدتی را با برداشتن قلب از بدن‌شان، اعدام کرده‌اند.

نویسندگان این تحقیق می‌گویند بیش از سه دهه است که این عمل در زندان‌های چین ادامه دارد.

این مطالعه که در مجله امریکایی پیوند منتشر شد، می‌گوید که دولت چین جراحانی را گماشته که با استفاده از جراحی پیوند عضو، برخی از اعضای بدن زندانیان را هنگامی که آنها زنده‌اند بیرون می‌کشند.

دانشگاه ملی استرلیا گفته "جراحان چینی تحت دستور دولت به عنوان جلاد عمل کرده‌اند."

متیو رابرتسون، پژوهشگر و یکی از نویسندگان این تحقیق می‌گوید که شفاخانه‌های دولتی و نظامی چین اعدام زندانیان را به این شیوه انتخاب کردند. زیرا از نظر آنها "برداشتن اعضای بدن بسیار سودآور است."

در تحقیق آمده این جراحی‌ها بر روی زندانیان محکوم به اعدام و همچنین زندانیان عقیدتی انجام شده است. افرادی به خاطر آنچه هستند یا آنچه به آن اعتقاد دارند زندانی و سپس به وسیله جراحی اعضای بدن و اعدام شده‌اند.

آقای رابرتسون گفت: "ما دقیقا نمی‌دانیم که این زندانیان چگونه روی میز عملیات قرار می‌گیرند، اما می‌توانیم چندین سناریوی نگران‌کننده را حدس بزنیم."

این سناریوها شامل شلیک گلوله به سر زندانی قبل از انتقال فوری به شفاخانه یا فلج ساختن زندانی به وسیله تزریق مواد مخدر است.

محققان می‌گویند به نظر می رسد روند اعدام از "یک جوخه تیراندازی در یک میدان" به "اتاق عملیات" منتقل شده است.

در تحقیق آمده این جراحی‌ها برای داکتران و شفاخانه‌هایی که در این کار دخیل اهستند، بسیار سودآور بوده است.

محققان این عملیات‌ها را غیراخلاقی و غیرقانونی می‌دانند. به گفته آنها قانون اهدای عضو در مورد اعضای فعال بدن افرادی است که جان سپرده‌اند. تا زمانی که اهداکننده به طور رسمی مرده اعلام نشود، جراحی تهیه عضو نباید شروع شود. آنها تأکید می‌کنند که تهیه اعضای بدن نباید باعث مرگ اهداکننده شود.