عبدالغنی برادر: زمان امضای قرارداد با قطر برای مدیریت میدان هوایی کابل مشخص شود

۱۴۰۱/۱/۱۸

ملاعبدالغنی برادر، معاون رییس‌الوزرای طالبان به امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه دستور داد که با مقامات قطر وارد گفتگو شود و زمان امضای قرارداد برای مدیریت میدان هوایی کابل را مشخص کند. همزمان تصاویری منتشر شده که دیده می‌شود نیروهای امنیتی قطر در میدان هوایی کابل حضور دارند.

گفته می‌شود اکنون شماری از کارمندان بخش فنی میدان هوایی کابل قطری هستند و نیروهای امنیتی این کشور مسئول تامین امنیت آنهاست.

مقامات قطر و طالبان تاکنون در مورد حضور این نیروها اظهار نظر نکرده‌اند. اما امروز در جلسه کمیسیون اقتصادی کابینه طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر تاکید شد که باید هرچه زودتر رسما قرارداد با قطر برای مدیریت میدان هوایی کابل به امضاء برسد.

به گزارش خبرگزاری باختر، در این نشست ضمن تاکید بر تعیین زمان مشخص برای امضای قرارداد مدیریت میدان هوایی کابل، به وزارت‌های امور خارجه، امور داخله، صنعت و تجارت، و ریاست عمومی استخبارات هم هدایت داده شد تا به منظور «توزیع ویزای عاجل به سرمایه‌گذاران خارجی در میدان هوایی کابل بورد مشخص را ایجاد کنند.»

رایزنی طالبان با ترکیه نیز برای مدیریت میدان هوایی کابل در جریان است.

طالبان پیش از تشکیل حکومت با اشاره به رویکرد ترکیه برای حضور در افغانستان، گفته بود که حضور نیروهای خارجی در افغانستان تحت هر عنوانی به معنای «اشغالگری» است.

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید