عکس:‌ آرشیو - نیروهای جبهه مقاومت

جبهه مقاومت ملی: ۱۱ تن از افراد طالبان در اندراب در حال فرار کشته شدند

۱۴۰۱/۱/۱۹

جبهه مقاومت ملی مدعی شد که ۱۱ تن از افراد طالبان در جریان درگیری در اندراب کشته‌ شدند. صبغت‌الله احمدی، سخنگوی این جبهه می‌گوید درگیری امروز ساعت شش شام رخ داد. طالبان تاکنون در این مورد ابراز نظر نکرده‌ است. سیگار می‌گوید کماندوهای پیشین افغانستان به مقاومت پیوسته‌اند.

صبغت‌الله احمدی در پیامی گفته است: «‏امروز هفتمین تهاجم اشغالگران جنایتکار طالبان پس از هفت ساعت جنگ، در منطقه‌ بالای دربند کاسه تراش و دره‌ جرِ قاسان اندراب از سوی نیروهای جبهه‌ مقاومت ملی افغانستان دفع شد.»

در این پیام آمده است که نیروهای جبهه مقاومت ملی «یازده تن از افراد دشمن را در حال فرار کشتند و ده‌ها نفر از تروریست‌ها را زخمی کردند.»

منابع محلی از اندراب هم درگیری طالبان با جبهه مقاومت ملی را تائید کرده‌اند، اما می‌گویند ۸ تن از افراد طالبان کشته و ۵ نفر زخمی شده‌اند.

منابع می‌گویند دو روز پیش طالبان از زمین و هوا به منطقه قاسان حمله کردند «اما ناکام ماندند.» گفته شده قاری فصیح‌الدین از مقامات ارشد طالبان هم در این عملیات شرکت داشت.

طبق گزارش‌ها، دره‌ جرِ قاسان اندراب در حال حاضر در دست جبهه مقاومت ملی است و قاری فصیح‌الدین هم این منطقه را ترک کرده و به ولسوالی خنجان رفته است.

به گفته منابع، طالبان روز گذشته شش نفر را به اتهام همکاری با جبهه مقاومت در اندراب بازداشت کردند و بازرسی خانه به خانه را هم در این منطقه آغاز کرده‌اند.

شدت درگیری‌ها در حالیست که بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان گفته است جمعی از نیروهای امنیتی و دفاعی حکومت پیشین افغانستان به شمول کماندوهای ارتش به جبهه مقاومت ملی پیوسته‌اند.

خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید