رئیس کمیسیون اروپا در سفر به اوکراین پس از بازدید از بوچا، با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفتگو کرد. خانم اورزولا فون دیرلاین به زلنسکی گفت: «اتحادیه اروپا در کنار شماست، ما در کنار شما هستیم». در روزهای اخیر قتل غیرنظامیان در بوچا مورد انتقاد شدید جامعه جهانی قرار گرفت.

خانم فون دیرلاین در دیدار با رئیس جمهور اوکراین از حمایت اتحادیه اروپا اطمینان داد. این مقام اروپایی گفت: «ما هرگز با فداکاری مردم اوکراین برابری نخواهیم کرد. اما در حال بسیج قدرت اقتصادی خود هستیم تا پوتین بهای گزافی بپردازد».

خانم فون دیرلاین به پنج موج تحریمی که تاکنون علیه روسیه اعمال شده است اشاره کرد و‌ گفت که در حال آماده‌سازی سری‌های بعدی تحریم‌ها علیه روسیه هستند.

این دیدار درست زمانی صورت می‌گیرد که دست کم پنجاه نفر روز جمعه در حمله به ایستگاه قطار کراماتورسک در منطقه دونتسک، جایی که غیر نظامیان به دنبال خروج از آن بودند، کشته شدند.

نیروهای اوکراینی در حال تلاش تخلیه شهروندان از شرق اوکراین هستند که تحت تهدید حمله روسیه قرار دارد.

براساس بیانیه‌ای که به خبرگزاری فرانسه ارسال شده، کارل نهامر صدراعظم اتریش نیز روز جمعه وین را به مقصد اوکراین ترک کرد و روز شنبه از کی‌یف و بوچا که به نمادی از جنایات جنگ روسیه تبدیل شده، بازدید خواهد کرد.

نگاه روز
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید