سربازان بریتانیایی بازگشته از افغانستان از "قاچاق جنسی دختران اوکراینی" جلوگیری می‌کنند

۱۴۰۱/۱/۲۱

گروهی از کهنه‌سربازان بریتانیایی که در افغانستان خدمت کرده‌اند، در مرز پولند از دختران اوکراینی در برابر باندهای قاچاق جنسی محافظت می‌کنند.

دیلی میل گزارش داده است که این سربازان تاکنون شماری از قاچاق‌چیان را شناسایی کرده‌اند.

پولند میزبان دستکم دو میلیون پناهجوی اوکراینی است.

به گزارش دیلی‌میل، بیلی رایت، یکی از این کهنه‌سربازان بریتانیایی که دو روز پس از تهاجم روسیه به پولند سفر کرده، توضیح داد که باندها به دنبال شکار دختران جوان هستند و نرخ برای یک دختر ۲۰ ساله ۱۴۵ هزار پوند است.

او گفته است "ما تنها زمانی که می‌بینیم مردان به زنان نزدیک می‌شوند و سعی می‌کنند آن‌ها را به داخل ماشین بکشانند، اقدام می‌کنیم."

بیلی دو مرد را دیده که با لباس‌های ورزشی در تلاش شکار یک دختر جوان هستند. او هم با استفاده از گوگل ترانسلیت روی گوشی خود سریع تایپ کرد: "مراقب باشید، قاچاقچیان انسان در این منطقه هستند. لطفاً هیچ پیشنهادی را از کسانی که نمی‌شناسید نپذیرید."

او سپس این اخطار را به دختر جوان نشان داد. بیلی گفت: "ما نمی‌توانیم اوکراینی صحبت کنیم، پس این بهترین راه برای برقراری ارتباط است."

سخنگوی یک موسسه خیریه فعال در پولند هم گفته است در حال حاضر وضعیت چالش‌برانگیز است.

مبارزان با قاچاچیان جنسی قول داده‌اند تا زمانی که زنان و دختران در معرض خطر هستند در مرز بمانند. بیلی گفته "اگر فقط بتوانم یک زن یا بچه را نجات دهم، ارزشش را دارد."