بازمانده مهاجمان حملات تروریستی پاریس در سال ۲۰۱۵ از قربانیان طلب بخشش کرد

۱۴۰۱/۱/۲۶

فرد شماره یک حملات انتحاری سال ۲۰۱۵ در پاریس، در جریان محکمه روز جمعه با چشم‌های سرخ از قربانیان طلب بخشش کرد و گفت «از شما عذرخواهی می کنم و از شما می خواهم که مرا ببخشید. من می‌دانم که این درد شما را التیام نمی‌دهد اما اگر بتوانم به یک قربانی کمک کنم، برای من یک پیروزی است».

صلاح عبدالسلام ۳۲ ساله متهم اصلی سری حملات تروریستی پاریس در ۱۳نوامبر ۲۰۱۵ تنها باقی‌مانده از مهاجمان انتحاری بود که زنده ماند.

دادگاه بررسی پرونده حملات انتحاری، در کاخ دادگستری پاریس با اشک‌های عبدالسلام همراه بود.

او گفت داستان ۱۳ نوامبر، با خون قربانیان نوشته شده است، داستان آن‌هاست و من بخشی از آن هستم. آن‌ها با من فامیل هستند و من با آن‌ها فامیل هستم. می‌گویند: «از دشمنت در حد اعتدال متنفر باش که ممکن است فردا دوست تو شود». از شما می‌خواهم در حد اعتدال از من متنفر باشید.

این شهروند فرانسوی مراکشی‌تبار مسئولیت حملات تروریستی را که شامل تیرباران دسته جمعی و بمب‌گذاری انتحاری در منطقه‌های یکم، دهم و یازدهم شهر پاریس بودند، بر عهده داشت.

در حملات تروریستی ۱۳نوامبر که در نزدیکی ورزشگاه استاد دو فرانس، تیاتر بتکلان و در منطقه سنت دونی در شمال پاریس صورت گرفت ۱۳۱ نفر کشته شدند.

هنوز قضات حکم قطعی را برای این بازمانده از گروه مهاجمان انتحاری اعلام نکرده‌اند. بسیاری معتقدند که عذرخواهی دیرهنگام عبدالسلام نشان دهنده تغییر آشکار در استراتژی دفاعی تنها عضو بازمانده گروه انتحاری پاریس است.

دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید