اکسپرس تریبون:جنگنده‌های نیروی هوایی پاکستان کنر و خوست را «بمباران» نکردند

۱۴۰۱/۱/۳۰

روزنامه اکسپرس تریبون به نقل از منابع نظامی رسمی می‌گوید که جت‌های جنگنده نیروی هوایی پاکستان در حملات هوایی بالای کنر و خوست نقش نداشتند. به گفته این منابع، ارتش پاکستان از هواپیماهای بدون سرنشین برای حمله به طالبان پاکستانی در افغانستان استفاده کرده است.

منابع نظامی پاکستان به این روزنامه گفتند که این پهبادها جنگجویان پاکستانی را در پناهگاه‌های شان در شرق افغانستان در مناطقی مورد هدف قرار دادند که از «کنترول طالبان» بیرون است.

یک مقام پاکستانی به شرط افشا نشدن نامش به اکسپرس تربیون گفت: «این منطقه تحت نفوذ و محاصره طالبان پاکستانی است که طالبان افغان نیز به آنجا رفته نمی‌توانند.»

دستکم ۴۷ نفر در جریان این حملات در خوست و کنر جان خود را از دست دادند که واکنش‌های گسترده را به دنبال داشته است. از جمله، وزارت خارجه طالبان سفیر پاکستان را احضار کرد.

با این که ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان، در گفتگو با خبرنگاران از «بمبارد پاکستانی‌ها» یاد کرد اما مقامات امنیتی پاکستانی به اکسپرس تربیون گفتند که جت‌های جنگنده قوای هوایی پاکستان در این عملیات نقش نداشت.

وزارت خارجه امریکا در واکنش به حملات هوایی پاکستان و تلفات ناشی از آن در افغانستان، از موضع گیری مشخص اجتناب کرد. ند پرایس، سخنگوی این وزارت، روز سه شنبه در کنفرانس خبری خود گفت که آنها از گزارش‌ها در مورد حملات هوایی پاکستان در داخل افغانستان آگاه اند اما برای ابراز نظر در مورد این حادثه، خبرنگاران را به حکومت پاکستان راجع کرد.

پرایس همچنان افزود که امریکا پاکستان را یک «شریک مهم» در قسمت ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان می‌دادند.

خبرها
پیشه‌ور
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید