چین خواستار حل دیپلوماتیک اختلافات پاکستان و طالبان شد

۱۴۰۱/۲/۱

چند روز پس از حمله هوایی پاکستان بر ولایت‌های خوست و کنر، وزارت خارجه چین از اسلام آباد و طالبان خواست که "نگرانی"‌های خود را از طریق گفتگو حل کنند.

پاکستان از طالبان خواسته است تا جلو حملات جنگجویان پاکستانی را از افغانستان بگیرد، اما طالبان منکر حضور آنان در افغانستان است.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری خود کوشید که در قسمت اختلاف پاکستان و طالبان برسر حضور جنگجویان پاکستانی در خاک افغانستان موضعی مشخص نگیرد.

او گفت: «من باور دارم که کشورها نگرانی‌های خود را از طریق گفتگو و مشوره حل می‌توانند و صلح و آرامش را در میان خود حفظ می‌کنند.»

با این که حملات طالبان پاکستانی بر نیروهای دولتی پاکستان افزایش یافته است، اما اسلام آباد و طالبان تا هنوز آن را به عنوان یک موضوع دوجانبه مطرح نکرده اند.

در حمله هوایی پاکستان بر خوست و کنر در ۲۷ حمل، دستکم ۴۷ نفر کشته شدند. پاکستان می‌گوید که این کشور به حملات جنگجویان پاکستانی از خاک افغانستان پاسخ داده است که منجر به کشته شدن چندین سرباز مرزی پاکستان شده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان نه تنها حضور جنگجویان پاکستانی را منکر شده بلکه با لحن تهدید آمیزی گفته است که تکرار حملات پاکستان «عواقبی بد» در پی خواهد داشت.

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید