ایلان ماسک با ۴۴ میلیارد دالر صاحب شبکه توییتر می‌شود

۱۴۰۱/۲/۵

توییتر روز دوشنبه اعلام کرد که با پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید این شرکت به ارزش تقریباً ۴۴ میلیارد دالر موافقت کرده است. بر اساس شرایط این معامله، تمام سهامداران شرکت توییتر در ازای هر سهم خود ۵۴.۲۰ دالر دریافت خواهند کرد.

برت تیلور، رئیس هیات مدیره توییتر با تایید فروش این شرکت به ایلان ماسک، این معامله را «بهترین گزینه برای سهامداران» خواند و در اعلامیه‌ای گفت: «هیات مدیره توییتر پروسه جامعی را برای ارزیابی پیشنهاد ایلان ماسک انجام داده است.»

این معامله پس از آن صورت می‌گیرد که ماسک هفته گذشته اعلام کرد ۴۶.۵ میلیارد دالر برای خرید این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند.

هیات مدیره روز یکشنبه برای ارزیابی پیشنهاد ماسک تشکیل جلسه داد و روز دوشنبه از توافق خود برای فروش این شبکه اجتماعی خبر داد.

ماسک روز دوشنبه در حساب خود در توییتر نوشت: «امیدوارم حتا بدترین منتقدان من در توییتر باقی بمانند، زیرا آزادی بیان همین است.»

این توافق، ثروتمندترین مرد جهان را مسئول یکی از تأثیرگذارترین و با نفوذترین پلتفرم‌های اجتماعی جهان می‌کند.

پس از آن که مدافعان آزادی بیان از انحصار این شبکه به دست یک سرمایه دار متهم به نشر معلومات جعلی ابراز نگرانی کردند، ماسک تاکید کرده است که هدفش تقویت آزادی بیان در این پلتفرم و تلاش برای «شگوفا کردن ظرفیت فوق‌العاده» توییتر است.

به گزارش سی‌ان‌ان، ماسک در پیشنهاد خود به توییتر گفت: «من روی توییتر سرمایه‌گذاری می‌کنم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به بستری برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم آزادی بیان یک امر اجتماعی برای یک دموکراسی کارآمد است.»

به دنبال نشر خبر فروش توییتر، سهام این شرکت در بازار سهام امریکا ۶درصد افزایش یافته است.