مقام ارشد امنیتی پاکستان: مهاجمان از خاک افغانستان به مناطق قبایلی حمله می‌کنند

۱۴۰۱/۲/۹

یک مقام ارشد امنیتی ایالت خیبر‌پشتونخواه پاکستان می‌گوید "تروریست‌ها" برای حمله به مناطق قبایلی باجور و وزیرستان از خاک افغانستان وارد می‌شوند.

معظم‌جان انصاری به خبرنگاران گفته است که پاکستان از "آن‌سوی مرز" با مشکلات روبه‌روست و برای حل آن باید با مقام‌های طالبان گفتگو شود.

آقای انصاری افزود که در چهار ماه گذشته بخش مبارزه با تروریسم، بیش از دوصد "تروریست" را دستگیر کرده و در همین مدت نزدیک به ۷۰ "تروریست" در عملیات پولیس کشته شده‌اند.

این مقام ارشد امنیتی خیبرپشتونخواه از کشته شدن فردی به نام دانیال خبر داد که به گفته او عضو داعش بود و در حمله انتحاری پیشاور دست داشت.

در این حمله که حدود دوه ماه پیش در یکی از مساجد شیعیان در کوچه "رسالدار" در نزیکی بازار قصه خوانی روی داد، بیش از ۶۰ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

این مقام ارشد پولیس درباره تلفات نیروهای امنیتی گفت که در چهار ماه گذشته ۳۰ پولیس کشته شده‌اند.

بعد از سلطه طالبان بر افغانستان مقامات امنیتی و سیاسی پاکستان هر از گاهی می‌گویند که جنگجویان مسلح با عبور از خاک افغانستان در پاکستان دست به حمله می‌زنند.

صدای آلمان سه روز پیش گزارش داد که نیروهای پاکستانی با عبور از مرز، در ولسوالی گربز ولایت خوست در چند روستا خانه‌های مردم را تلاشی کرده‌اند.

باشندگان این روستا‌ها گفته‌اند، که نیروهای پاکستانی از آنها در باره اعضای گروه تحریک طالبان پاکستان سوال می‌کرد و می‌گفتند که شما در خانه‌های تان به این جنگجویان پنا می‌دهید.

در ۲۷ حمل یک روز بعد از کشته‌ شدن ۱۱ سرباز پاکستانی در وزیرستان شمالی، نیروی هوایی این کشور در تلافی این کشتار، به ولایات خوست و کنر در شرق افغانستان حمله کرد که در نتیجه ۴۷ نفر کشته و نزدیک به ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.

اسلام‌آباد گفت که در آن حملات اعضای تحریک طالبان پاکستان هدف قرار گرفتند، اما منابع محلی و طالبان می‌گویند قربانیان این حادثه بیجا شد‌گان وزیرستان شمالی و باجور بودند.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
نگاه روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید