نامزدهای مورد حمایت ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در دو ایالت به پیروزی رسیدند

۱۴۰۱/۲/۱۴

٢٢ نامزد مورد حمایت دونالد ترامپ در رقابت‌های مقدماتی انتخابات میان‌دوره‌ای در ایالت‌های اوهایو و ایندیانا به پیروزی رسیدند.

این انتخابات آزمون مهمی برای سنجش محبوبیت دونالد ترامپ در امریکا پنداشته می‌شد.

در این آزمون، تمامی نامزدان مورد حمایت ترامپ به پیروزی دست یافتند.

خبرسازترین پیروزی در انتخابات روز سه‌شنبه برنده شدن جی.دی وانس به عنوان نامزد نهایی جمهوری‌خواهان برای رقابت بر سر کسب کرسی سنای امریکا در انتخابات ماه نوامبر است.

جی.دی وانس، نویسنده کتاب پر فروش «مرثیه هیل‌بیلی» یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان بود که تا دو هفته پیش بخت چندانی در نظرسنجی‌ها نداشت، اما با حمایت دونالد ترامپ، او یکباره در صدر فهرست نامزدها قرار گرفت و نهایتاً در انتخابات این ایالت به پیروزی رسید.

به این ترتیب او در ماه نوامبر با تیم رایان، نامزد دموکرات‌ها رقابت خواهد کرد تا برنده نهایی جانشین سناتور جمهوری‌خواه فعلی شود که به زودی بازنشسته خواهد شد.

به نوشته آسوشیتدپرس، پیروزی احتمالی وانس در انتخابات نوامبر، سنای امریکا را بیشتر به سمت ترامپ سوق خواهد داد.

دونالد ترامپ در «تروث سوشال»، شبکه اجتماعی خود، با تأکید بر اینکه نتیجه این انتخابات «٢٢ به صفر» شده است، پیروزی در رقابت‌های داخلی حزب جمهوری‌خواه را به همه نامزدهای مورد حمایت خود تبریک گفت.

انتخابات درون‌حزبی شب گذشته نشان داد که دونالد ترامپ بین رای‌دهندگان جمهوری‌خواه، کماکان از بیشترین پایگاه حمایتی برخوردار است و مهم‌ترین وزنه سیاسی در این حزب به شمار می‌آید.

۲۰۲۲ سال انتخابات میان‌دوره‌ای در دو ایالت اوهایو و ایندیانا است و نامزدهای دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای کسب کرسی‌های متعددی از جمله یک کرسی سنا در ایالت اوهایو، فرماندار اوهایو، و همچنین کرسی‌های مربوط به مقام‌های ایالتی و مجلس نمایندگان امریکا انتخاب خواهد شد.

در انتخابات روز سه‌شنبه نامزدهای نهایی هر یک از دو حزب برای انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص شدند.

قرار است هفته آینده انتخابات درون‌حزبی در ایالت‌های نبراسکا و ویرجینیای غربی نیز برگزار شود و در هر دو این ایالت‌ها نیز ترامپ نقش برجسته‌ای در رقابت‌ها ایفا خواهد کرد.