منابع محلی: بخش‌هایی از ولسوالی ورسج بین نیروهای جبهه مقاومت و طالبان دست به دست شد

۱۴۰۱/۲/۱۵

منابع محلی از ولایت تخار به افغانستان اینترنشنال تأیید کردند که مرکز و ۱۰ قریه ولسوالی ورسج این ولایت روز پنجشنبه میان نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان و طالبان دست به دست شد.

منبع می‌گوید فعلا طالبان دوباره در مرکز ورسج جابجا شده و نیروهای جبهه مقاومت عقب‌نشینی کرده‌اند.

به گفته منبع: "ورسج امروز به دست نیروهای مقاومت آزاد شده بود، اما پس از آنکه قطعات انتحاری طالبان آماده حمله به مرکز ولسوالی شدند، نیروهای جبهه به خاطر مصالح مردم تصمیم گرفتند عقب‌نشینی کنند."

منبع افغانستان اینترنشنال از تخار گفت: "بخشی از تسلیحات نظامی ولسوالی ورسج به دست نیروهای جبهه مقاومت افتاده و این نیروها آنها را به مکان مصئونی منتقل کرده‌اند."

هنوز طالبان و سخنگویان جبهه مقاومت ملی افغانستان در این مورد ابراز نظر نکرده‌اند.

با این حال در شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی منتشر شده که حضور نیروهای وابسته به جبهه مقاومت ملی افغانستان را در بخش‌هایی از ولسوالی ورسج نشان می‌دهد.

در یکی از این عکس‌ها نیروهای جبهه مقاومت پرچم سه رنگ افغانستان و پرچم دولت مجاهدین را در یکی از قریه‌های ورسج برافراشته است.

ولسوالی ورسج یکی از ولسوالی‌های ولایت تخار در شمال شرق افغانستان است. ورسج از مناطق استراتیژیک ولایت تخار به شمار می‌رود. در ماه اسد سال ۱۴۰۰ پیش از سقوط کابل نبردهای سنگینی میان طالبان، ارتش افغانستان و نیروهای مردمی مخالف طالبان در این ولسوالی اتفاق افتاده بود.

پیش از این چند روستا در اندراب‌‌های ولایت بغلان نیز بین نیروهای مقاومت ملی افغانستان و طالبان دست به دست شده بود.