مکتب هنری جولیارد به رئیس انستیتوت ملی موسیقی افغانستان دکترای افتخاری می‌دهد

۱۴۰۱/۲/۱۶

مکتب جولیارد اعلام کرد که قرار است به احمدناصر سرمست، رئیس انستیتوت ملی موسیقی افغانستان و چهار نفر دیگر از "مشاهیر هنر جهان" دکترای افتخاری بدهد.

مکتب جولیارد از مشهورترین مراکز خصوصی هنرهای نمایشی در نیویورک است که به دانش‌آموزان در رشته‌های رقص، تیاتر و موسیقی آموزش می‌دهد.

در کنار احمدناصر سرمست، مایکل تیلسن تامس، رهبر ارکستر و موسیقی‌دان امریکایی، ماسازمی چایا رقصنده جاپانی، سیمون استز، نوازنده و خواننده امریکایی و سوزان لوری پارکز، فلم‌نامه‌نویس امریکایی نیز از شمار کسانی هستند که دکترای افتخاری مکتب جولیارد را دریافت خواهند کرد.

در ویب‌سایت مکتب جولیارد آمده است: "احمد سرمست، موسیقی کلاسیک سنتی افغانستان و غرب را به کودکان بدون در نظر گرفتن جنسیت، قومیت یا پیشینه اجتماعی آنها آموزش داده است.."

رئیس انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته است دکترای افتخاری مکتب جولیارد به او در ۱۱۷امین جشن فراغت دانش‌آموزان این مکتب به او تفویض خواهد شد.

در ویب‌سایت مکتب جولیارد آمده است دکترای افتخاری به پنج تن از مشاهیر هنر جهان در مراسم فراغت بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز کالج این مکتب به آنها تقدیم خواهد شد.

احمد سرمست، بنیانگذار انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان است. او در سال ۲۰۲۱ پس از به قدرت رسیدن طالبان، به همراه شاگردانش از افغانستان خارج شد.