جان بولتون: در کانگرس امریکا حمایت از جبهه مقاومت وجود دارد

۱۴۰۱/۲/۲۲

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی امریکا می‌گوید که پیشرفت‌های نظامی جبهه مقاومت دلگرم کننده است و از مخالفان طالبان خواست تا با تسخیر مناطق بیشتر زمینه حمایت بیرونی از مقاومت در افغانستان را فراهم کنند.

او به صدای امریکا گفت که جبهه مقاومت حامیانی در کانگرس امریکا دارد.

بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، در این مصاحبه انکار دستاوردهای نظامی جبهه مقاومت از سوی طالبان را یک حرکت تبلیغاتی توصیف نمود.

او افزود که تسخیر مناطق بیشتر برای جبهه مقاومت و دیگر مخالفان طالبان، بیشتر از تاثیرگذاری بر افکارعامه و سیاستگذاران بین المللی اهمیت دارد.

بولتون گفت: «در کانگرس حمایت قابل ملاحظه‌ای از جبهه مقاومت وجود دارد. اما برای افرادی که در آنجا از آنها حمایت می‌کنند، مهم است ببینند که این جبهه واقعا توانایی خود را افزایش داده است. آنها می‌خواهند مطمین شوند که پول شان به هدر نمی‌رود. کانگرس میلیون‌ها دالر برای اوکراین اختصاص داده است. از این رو، در عمل نشان داده شود که در افغانستان نیز یک مقاومت واقعی وجود دارد.»

او با انتقاد از حکومت بایدن گفت که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان یک «اشتباه استراتیژیک» بود و از نظر وی، امریکا مطلقاً باید از جبهه مقاومت حمایت کند. او پیش بینی کرد که احتمالا حکومت‌های بعدی در واشنگتن از مقاومت علیه طالبان پشتیبانی خواهند کرد.