نخست‌وزیر پاکستان برای محافظت از عمران خان ده‌ها مامور امنیتی گماشت

۱۴۰۱/۲/۲۶

وزارت‌های داخله، دفاع و استخبارات پاکستان به دستور شهباز شریف،‌ نخست‌وزیر این کشور، ده‌ها نیروی امنیتی برای تامین امنیت خانه و گردهمایی‌های سیاسی عمران خان گماشته‌اند.

نخست‌وزیر پیشین پاکستان اخیراً در یک گردهمایی به هودارانش گفته بود که احتمال ترور او وجود دارد.

سخنگوی وزارت داخله پاکستان می‌گوید شهباز شریف دو نشست با مقامات امنیتی برای بررسی تهدیدها علیه عمران خان برگزار کرده است.

به دستور آقای شریف، وزارت داخله پاکستان ۹۴ افسر امنیتی برای تامین امنیت محل اقامت عمران خان در بنی گالا، در حاشیه اسلام‌آباد، تعیین کرده است.

سخنگوی وزارت داخله پاکستان گفت که علاوه بر این، ۲۶ افسر از سرویس امنیتی و ۹ پرسنل ارتش نیز برای تامین امنیت رهبر تحریک انصاف پاکستان در دسترس او قرار خواهند گرفت.

عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان،‌ اخیراً در جمع هوادارانش گفت: «من با شناختی که از تاریخ پاکستان دارم، یک پیام ویدیویی ضبط کرده‌ام. نظام قضایی نمی‌تواند جنایتکاران قدرتمند را دستگیر کند. پس اگر اتفاقی برایم افتاد، ملت انتقام خونم را بگیرد.»

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان از طرفدارانش خواست که در صورت کشته شدنش، پیگیر خون او در دادگاه باشند.

شهباز شریف، نخست‌وزیر هچنین به مقام‌های ایالتی پاکستان دستور داده است تا امنیت تجمعات سیاسی عمران خان را در سراسر کشور تامین کنند.

طبق اعلام سخنگوی وزارت داخله پاکستان، پولیس این کشور عمران خان را در جریان حرکت در مسیر راه همراهی خواهد کرد.

این مقام وزارت داخله پاکستان گفت که در صورتی که تهدید مشخصی برای نخست وزیر سابق وجود داشته باشد، نیروهای امنیتی بیشتر برای محافظت از عمران خان در اختیار او قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر، پولیس ایالت خیبر پختونخوا و گلگیت بلتستان نیز به طور جداگانه حدود ۳۰ مامور امنیتی را برای محافظت از نخست وزیر سابق تعیین کرده است.

عمران خان پس از برکناری از سمت نخست وزیری پاکستان، تجمعات سیاسی در سراسر این کشور راه اندازی کرده و در آن ایالات متحده و احزاب مخالف را به توطئه چینی برای بر انداختن حکومتش متهم کرده است.

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید